fbpx

Justyna Kowalczyk-Tekieli wciąż zaskakuje. Polka wygrała w zawodach Moonlight Classic

Kilka lat po zakończeniu profesjonalnej kariery sportowej i przejściu na emeryturę, Justyna Kowalczyk-Tekieli, wybitna polska biegaczka narciarska, nadal uczestniczy w zawodach narciarskich. Ostatnio triumfowała w zawodach Moonlight Classic odbywających się na włoskim płaskowyżu Seiser Alm.

Tytuł zwycięstwa w zawodach Moonlight Classic, rozgrywanych w malowniczym regionie włoskiego Tyrolu Południowego, ponownie przypadł Justynie Kowalczyk-Tekieli. To wyjątkowe wydarzenie sportowe przyciąga uczestników chętnych do zmierzenia się z trasą biegową liczącą 30 kilometrów lub krótszą, 15-kilometrową pętlą, gdzie zawodnicy startują i kończą w tym samym miejscu. Wyścig charakteryzuje się klasyczną techniką biegową i odbywa się na największym płaskowyżu górskim w Europie, zachwycając uczestników nie tylko alpejskim krajobrazem, ale również unikatową atmosferą zawodów przy świetle pełni księżyca.

W tegorocznej edycji wydarzenia Kowalczyk-Tekieli pokonała 30-kilometrową trasę z czasem 1:29:25,5, wyprzedzając drugą na mecie Laurę Stichling z Niemiec o ponad siedem minut. To już trzecie zwycięstwo Polki w tych zawodach, co zostało entuzjastycznie przyjęte i docenione przez organizatorów.