fbpx

Historyczny sukces! Liliana Lewińska wicemistrzynią Europy!

Liliana Lewińska zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy w gimnastyce artystycznej w układzie z maczugami! To historyczne osiągnięcie, gdyż jest pierwszą Polką, która wywalczyła medal na Mistrzostwach Europy!

Mająca zaledwie 15 lat Liliana Lewińska zachwyca świat gimnastyki, osiągając coraz większe sukcesy. Dziś zapisała się w historii Polski, zdobywając srebrny medal w układzie z maczugami. Awansowała do finału z 8 miejsca, zdobywając 33.100 punktów, a w finałowym występie uzyskała 32.950 punktów. Ustąpiła jedynie Izraelce Danieli Munits, a trzecie miejsce zajęła Bułgarka Borjana Kalejn.

Lewińska zajęła również 10 miejsce w finale wieloboju z wynikiem 130.800 punktów. Druga z Polek, Emilia Heichel, uplasowała się na 18 miejscu z wynikiem 126.450 punktów. Nasza drużyna zajęła 8 miejsce w wieloboju, co jest najlepszym wynikiem w historii polskiej gimnastyki. W finale układu z 3 wstążkami i 2 piłkami reprezentantki Polski: Mariia Balakina, Magdalena Szewczuk, Małgorzata Roszatycka, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska i Milena Górska, zajęły 5 miejsce z wynikiem 32.150 punktów.

Warto zauważyć, że Liliana Lewińska miała dużą szansę na kwalifikację olimpijską, ale bilet do Paryża zdobyła Cypryjka Vera Tugolukova. Walka o kwalifikację odbyła się podczas eliminacji wieloboju. Wokół wyników Tugolukovej, pochodzącej z Rosji, rozpoczęła się dyskusja, gdyż wydawały się one nieadekwatne do jej występu. Sprawą zajął się Polski Komitet Olimpijski, który złożył protest.

https://ipla-e3-18.pluscdn.pl/dituel/cpworld/vz/vzeqc29m4nuhago95n7b9emmq8fsb7uq.mp4
Źródło: polsatsport.pl

Dodaj komentarz