fbpx

Takiego zdjęcia klasowego nie ma nikt. Studenci pokonali grawitację na szczycie Pierre Avoi (2400m n.p.m.)

Wyjątkową fotografię wykonali studenci ze szwajcarskiego uniwersytetu HES-SO. Pozowali na wysokości 2400 m. n.p.m. Jakby tego było mało, ustawili się pod kątem 90 stopni do podnóża góry.

14 żaków z Uniwersytetu Nauk Stosowanych i Sztuki Zachodniej Szwajcarii tygodniami trenowało podstawy wspinaczki i asekuracji na 4-piętrowym, przeszklonym budynku szkoły, po czym ruszyło w Alpy i postanowiło zrobić najbardziej niesamowite zdjęcie klasowe w dziejach. Przyjaciele zawiśli na linach na pionowym zboczu góry Pierre Avoi, wsunęli pod siebie ławki i udając, że wszystko jest jak na standardowej szkolnej fotografii, pozowali do zdjęcia.

Studentom towarzyszyli przewodnicy. W ich wyprawie wzięła także udział czteroosobowa ekipa kamerzystów, która dronami filmowała cały zabieg. Helikopter przywiózł drewniane stopnie oraz tabliczkę z nazwą uczelni. Oba elementy zostały wwiercone w bok skały.

Młodzież ćwiczyła najpierw na budynku uczelni. Wybrano grupę, która najlepiej radziła sobie podczas wspinaczki na czteropiętrowej szkole. Zdjęcie wydrukowano w wielkim formacie i wywieszono na ścianie, gdzie ćwiczyli.

 

Źródło: fakt.pl

Dodaj komentarz