fbpx

50 Cent musiał zapłacić Cugowskiemu za wykorzystanie fragmentu piosenki

Amerykański raper 50 Cent musiał uiścić tantiemy Krzysztofowi Cugowskiemu za wykorzystanie fragmentu utworu polskiego zespołu Budka Suflera.

Budka Suflera na albumie 50 Centa

W 2015 roku 50 Cent wydał mixtape “The Kanan Tape”, zawierający utwór “Body Bags”. Piosenka, wyprodukowana przez Alchemista, zawierała sampel z “Nocy nad Norwidem” Budki Suflera. W wyniku wykorzystania tego fragmentu, 50 Cent musiał uiścić odpowiednie opłaty.

Pieniśdze od 50 Centa

Krzysztof Cugowski, długoletni wokalista Budki Suflera, ujawnił, że 50 Cent przelał mu 5 lub 6 tysięcy dolarów za wykorzystanie wspomnianego sampla. Wokalista żałuje jednak, że sampel nie znalazł się na innym, bardziej popularnym albumie rapera.

– 50 Cent miał bardzo poważną wpadkę przy swojej płycie, której sprzedał 20 mln (Get Rich or Die Tryin). Nie mogę tego odżałować, że „Nocy nad Norwidem” na tym nie ma – żartuje Cugowski w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem dla MixtapeTV

Budka Suflera popularna wśród amerykańskich raperów

Warto zauważyć, że 50 Cent nie jest jedynym amerykańskim raperem, który wykorzystał „Noc nad Norwidem” polskiego zespołu. Sample z tego utworu pojawiły się także w twórczości DJ-a Muggsa z Conwayem The Machine, Seana Price’a oraz Westside Gunna.

Dodaj komentarz