fbpx

Niesamowite podwodne ujęcie – olbrzymia meduza i deska SUP

To niesamowite zdjęcie, zatytułowane *A Peaceful Coexistence, zostało uchwycone w lipcu ubiegłego roku w zatoce Falmouth, w angielskiej Kornwalii. Przyniosło ono autorowi pierwsze miejsce w kategorii “British Waters Living Together” w krajowym konkursie Underwater Photographer of the Year 2022.

*Spokojna Koegzystencja – przyp.tłumacza

Fotograf i filmowiec Lewis Jefferies, specjalizujący się w fotografii podwodnej, zarejestrował niesamowite ujęcie, w którym gigantyczna meduza pływa pod deską typu SUP. Zdjęcie zostało wykonane w pobliżu Falmouth w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Widać na nim partnerkę Lewisa, Sammy, płynącą na *paddleboardzie, a pod nią olbrzymią meduzą kompasową. Całości dopełnia blask zachodzącego słońca.

*inaczej desce SUP  – Stand Up Paddle to w wolnym tłumaczeniu wiosłowanie na stojąco -przyp. tłumacza

Meduzy są świetnymi obiektami do fotografowania i są dość praktyczne, ponieważ nie poruszają się zbyt szybko, więc gdy już się je znajdzie, można eksperymentować z wieloma różnymi kątami– powiedział 33-letni Lewis.

Od jakiegoś czasu myślałem o takim właśnie zdjęciu z Sammy na paddleboardzie nad linią wody i z morskimi stworzeniami pod nią. Warunki były wspaniałe, a do tego piękny zachód słońca – co dało mi wszystko, co niezbędne do stworzenia czegoś interesującego. Zasługą Sammy było to, że podpłynęła we właściwe miejsce we właściwym czasie.

meduza
SWNS

Lewis, który pochodzi z Exmouth w Devon, robił zdjęcia dla wielu organizacji, takich jak WWF-UK,  Project Seagrass i Cornwall Wildlife Trust.

Mam nadzieję, że to zdjęcie zainspiruje innych do poznania i docenienia cudów, które mamy tuż za progiem – podsumował Lewis.

Aby zobaczyć więcej zdjęć fotografa, odwiedź jego konto na Instagramie.

TUTAJ zobaczysz inne niezwykłe podwodne ujęcie z gigantyczną meduzą.

Źródło: Good News Network

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

2 thoughts on “Niesamowite podwodne ujęcie – olbrzymia meduza i deska SUP

Dodaj komentarz