fbpx

Dlaczego niektórzy ludzie mają prostsze życie?

Istnieje sposób, dzięki któremu twoje życie może stać się znacznie prostsze. Pisząc „życie”, mam na myśli wiele sfer jednocześnie: relacje z ludźmi, relacje z samym sobą, stan posiadania, plany na przyszłość, duchowość, wyobraźnia. Co więcej, kiedy zastosujesz ten jeden sposób, znacznie wzrośnie twoja pewność siebie.

Twoje życie będzie znacznie prostsze, kiedy ustalisz swoją misję życiową.

Misja życiowa to inaczej ważne zadanie do wykonania przez ciebie w twoim życiu. Dobra misja życiowa jest bardzo prosta w brzmieniu i w zrozumieniu. Powinna mieć tylko jedno zdanie. Powinieneś być w stanie wypowiedzieć ją nagle przebudzony w środku nocy. Misja życiowa cię określa. Spaja wszystkie twoje myśli, zachowania i plany. Dzięki niej twoje oczy są skierowane we właściwym kierunku w każdej możliwej sytuacji. I zawsze jesteś tego pewien.

Pamiętaj: prosta w brzmieniu i zrozumieniu, jednozdaniowa, do powtórzenia w środku nocy. Kiedy zbudujesz swoją misję, wszystko stanie się prostsze.

3

Niesamowity moment będzie wtedy, kiedy pierwszy raz wymówisz ją na głos. Bardzo ważne jest dokładne zastanowienie nad treścią misji i nad tym, dlaczego akurat to? Pamiętaj, misję można mieć jedną. Natomiast liczba pytań „Dlaczego?” powinna być o wiele większa.

Nie musisz ich pisać aż stu, choć nieraz warto. Ważniejsze, aby twoje powody, żeby robić, co robisz, silnie wryły się w twoją psychikę. Aby były tak silne, że nic innego nie będzie wchodzić w grę.

Przypominając słowa Tony’ego Robbinsa: „Ten, kto ma silne DLACZEGO, zniesie każde JAK”. Słowa: „chcę więcej zarabiać” są puste. Już lepiej brzmi: „chcę zarabiać XX tys. zł miesięcznie”. Ale to nadal niewłaściwy poziom siły „Dlaczego?”. Silne „Dlaczego?” osiągniesz, kiedy połączysz je z konkretnym obrazem.

Bokser jest w stanie wyobrazić sobie chwilę, w której wygrywa z przeciwnikiem. Sędzia podnosi jego rękę, publiczność żywiołowo klaszcze i krzyczy, odbiera pas mistrzowski i gratulacje. To jest łatwe do wyobrażenia. Im łatwiejsza scena do wyobrażenia, tym silniejsze „Dlaczego?” w twojej pamięci. I tym samym większa szansa na realizowanie Misji Życiowej i każdego celu.

Jeżeli wiesz, ile jesteś wart, idź i weź to, co twoje. (…) I nie wytykaj nikogo palcami, mówiąc, że nie osiągniesz tego, czego chcesz przez tamtego, tamtą czy kogokolwiek. Tak postępują tchórze.

4

Jest jedna rzecz, którą sobie trzeba uświadomić. Jeżeli tego nie zrobisz, nigdy nie poczujesz się w pełni szczęśliwy ani wystarczająco mocny. Twoje życie zależy wyłącznie od ciebie. Powtórzę: twoje życie zależy wyłącznie od ciebie. Od razu powiem: nie ma złych warunków, nie ma złej pogody, nie ma silnych przeciwników, nie ma problemów finansowych, nie ma złego wieku, nie ma złych umiejętności, nie ma złego nastroju, nie ma problemu.

Napoleon Bonaparte mawiał: „Okoliczności? Ja tworzę okoliczności!”. Ludzie podświadomie tworzą sobie wymówki, które ich ograniczają. Przez nie żyją jak we śnie zamiast wziąć sprawy we własne ręce i działać skutecznie. Wymówka to coś, co jest tanim i nietrafnym usprawiedliwieniem braku odwagi.

Więcej w książce: Mistrz Życia – POLECAMY

600x849

Kup Teraz

Dodaj komentarz