fbpx

20 lat temu bliźniaczki zapisały się w historii. Ich uścisk w inkubatorze przyczynił się do cudu i poruszył miliony ludzi

 

20 lat temu prosty dotyk maleńkiej dziewczynki spowodował cud, ratując życie jej siostry bliźniaczki. Zdjęcie przytulonych Kyrie i Brielle w jednym inkubatorze obiegło świat i poruszyło miliony ludzi.

Bliźniaczki urodziły się 12 tygodni przed terminem. Każda z nich ważyła niespełna kilogram. Lekarze robili, co mogli, by uratować dziewczynki. Umieścili je w inkubatorach, starając się, by nie doszło do zakażenia krzyżowego.

Kyrie rosła w siłę, jej stan się poprawiał. Z jej siostrą Brielle było zupełnie inaczej. Nie przybierała na wadze, miała problemy z oddychaniem. Gdy poziom tlenu w jej organizmie był niebezpiecznie niski, dziewczynka z trudem łapała oddech, a ciało siniało, wszyscy byli przygotowani na najgorsze.

Pielęgniarka Gayle Kasparian nie mogła się z tym pogodzić. Chciała spróbować jeszcze czegoś. Poprosiła rodziców wcześniaków, by wbrew przepisom obowiązującym w Stanach Zjednoczonych, wyrazili zgodę umieszczenie Kyrie w inkubatorze Brielle. Rodzice przyjęli ten pomysł z entuzjazmem.

2
Gayle położyła Kyrie obok siostry. To, co wydarzyło się później przeszło do historii. Brielle przytuliła się do siostry. Jej tętno natychmiast się ustabilizowało, poziom tlenu wyrównał się, a dziewczynka zaczęła swobodniej oddychać. Fotograf Chris Christo, który był wtedy w szpitalu, zrobił słynne zdjęcie, ukazujące „uścisk ratujący życie”. Wyróżniły je czasopisma „Life” i „Readers Digest”.

Fotografia poruszyła miliony ludzi z całego świata, którzy mówią jasno, ten uścisk przyczynił się do cudu. Dotyk i bliskość Kyrie uratowały Brielle. Dziewczynki jeszcze przez pięć lat po opuszczeniu szpitala spały w tym samym łóżku. Teraz mają 20 lat i niedługo skończą studia. Nadal są sobie bardzo bliskie.

Źródło: GodVine

Dodaj komentarz