fbpx

Nastoletni olimpijczyk zaspał, bo do późna oglądał serial. A i tak zdobył złoty medal

Red Gerard jest najmłodszym Amerykaninem, który zdobył złoto olimpijskie.  Mało brakowało, a nastolatek nie wystartował by w zawodach.Wszystko przez to ze zaspał, ponieważ do późna oglądał serial.

Jak podaje serwis mashable.com, 17-letni snowboardzista w sobotni wieczór do późna oglądał serial „Brooklyn 9-9”, przez co nie usłyszał budzika, który włączył się w niedzielę rano. Na szczęście z pomocą przyszedł kolega z reprezentacji Kyle Mack, który obudził Gerarda i siłą wyciągnął go z łóżka.

Dodatkowo, zaspany nastolatek zapomniał kurtki, w której miał wystąpić w konkursie. Tu również z pomocą znowu przyszedł Mack, który pożyczył koledze swoje ubranie. Mimo nerwowej pobudki i związanego z nią zamieszania, Gerardowi udało się zdobyć złoty medal. Było to pierwsze tego typu odznaczenie, dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach w Pjongczangu. Snowboardzista został również pierwszym od 90 lat Amerykaninem, który zdobył tytuł olimpijski w tak młodym wieku.

Młody mistrz przyznał, że do tej pory nie śledził zmagań na zimowych igrzyskach olimpijskich. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma ta impreza. Swój sukces postanowił jednak odpowiednio uczcić. Wraz z 17-osobową grupą swoich przyjaciół i krewnych świętował zwycięstwo przy kuflu piwa.

 

Dodaj komentarz