fbpx

Uraz głowy uczynił go muzycznym geniuszem

Derek Amato jest kompozytorem, który odkrył w sobie nieznany wczesnej talent, po tym jak uległ wypadkowi.

Muzyk jest jednocześnie rzadkim przypadkiem medycznym i artystycznym. Na świecie jest zaledwie kilkadziesiąt osób takich jak on. To osoby, które w wyniku urazu głowy odkryły w sobie nowy, wcześniej nieznany talent. W przypadku Dereka uraz głowy uruchomił u niego talent muzyczny. Nie jest znany inny przypadek nabytego talentu tego rodzaju – muzycznego.

Spotkałem się wtedy z dwójką znajomych z dzieciństwa. Wygłupialiśmy się wokół basenu. Kiedy wskoczyłem do wody źle obliczyłem odległość od płycizny i uderzyłem w dno lewą, górną stroną głowy. Choć później okazało się, że mam uraz mózgu po prawej stronie. Nie było wylewu krwi do mózgu, ale straciłem 40 proc słuchu po lewej stronie. Mam kłopoty z pamięcią i czasem poważne bóle głowy. Czasem hałasy w mojej głowie zamieniają się w muzykę. Moje życie stało się elektryczne.

Przed wypadkiem Derek był trenerem handlowców w firmie komunikacyjnej. Po wypadku Amato zaczął odczuwać muzykę całym ciałem.

Ja nie słyszę muzyki, ja ją po prostu czuję.

Kiedy Derek po raz pierwszy usiadł do pianina, od razu zaczął na nim grać tak, jakby to robił od zawsze. Dla Dereka była to ekscytująca i zarazem wzruszająca chwila.

Więcej na: dziendobry.tvn.pl

Dodaj komentarz