fbpx

Upiększyli wioskę tanim kosztem. Wystarczyły im pędzle i farby

O tym, że kreatywność może zdziałać cuda przekonali się mieszkańcy małej wioski w Grecji. Grupa utalentowanych pasjonatów  na greckiej wyspie Andros postanowiła upiększyć swoją niewielką miejscowość przy minimalnym nakładzie kosztów.

Wystarczyły im farby, a konkretniej trzy kolory: pomarańczowy, biały i czarny. Chętni pomalowali farbami stare kosze na śmieci, które ujmowały uroku wiosce. Teraz  zamiast szarych pojemników, w oczy rzucają się kosze pomalowane w ciekawe, etniczne wzory. Nowy widok cieszy oko przechodniów i turystów, którzy odwiedzają Apoikia.  Okazuje się, że nawet zwykłe wyrzucanie śmieci może dawać uśmiech i radość.

– Przykry to był widok, gdy turyści przyjeżdżali i sprzątali, podczas gdy my siedzieliśmy na kanapach – powiedział jeden z mieszkańców.

Wspólna akcja mieszkańców Apoikia jest doskonałym przykładem na to, że w społecznym zaangażowaniu drzemie potężna siła. Ochotnicy potrzebowali tylko dobrej woli, kilku litrów farby oraz pędzli. Dziś są dumni z wykonanej pracy, bo twierdzą, że czują się lepiej i weselej, kiedy idą do takich pomalowanych śmietników, aby wyrzucić śmieci.

Celem akcji było podniesienie społecznej świadomości na temat środowiska oraz okazanie szacunku Matce Naturze. Z efektu skorzystają wszyscy.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: f7dobry.com

 

 

Dodaj komentarz