fbpx

Piotr Zieliński kupił dwa budynki, które przekształcił w domy dziecka

Piotr Zieliński kupił z własnych pieniędzy w powiecie ząbkowickim dwa budynki, wyremontował i przekształcił w domy dziecka pod stowarzyszeniem „Piotruś Pan”. Trafiają tam dzieci głównie z rodzin i związków patologicznych. Domami opiekują się rodzice Reprezentanta Polski, a Piotr, gdy tylko jest w kraju, chętnie odwiedza placówkę i spędza z dziećmi wolne chwile. Dlaczego wiele osób o tym nie wiedziało? Ponieważ większość mediów woli opisywać tanie sensacje, a Zieliński zrobił to całkowicie bezinteresownie, nie szukając rozgłosu i blasku fleszy.
Rodzice Piotra Zielińskiego od dwudziestu lat opiekują się dziećmi po przejściach. Reprezentant Polski również angażuje się w tę pomoc. Piłkarz kupił dwa budynki, które zostały wyremontowane i przekształcone w domy dziecka. Tam lepszego życia doświadczają maluchy, które wcześniej nie zaznały miłości.

Piłkarz Napoli nigdy nie obnosił się ze swoimi gestami. Sam o nich nie mówił, nie chwalił się, a gdy otrzymywał różne pytania, to tylko skromnie się uśmiechał. Rodzice Piotra Zielińskiego od 2002 roku prowadzą dwa domy dziecka w powiecie ząbkowickim. Zazwyczaj trafiają do nich dzieci głównie z rodzin patologicznych i przede wszystkim nadużywających alkohol.

Często pobyt w placówce opiekuńczo-wychowawczej jest dla nich szansą na lepszą przyszłość. Mogą tam spokojnie się uczyć i spędzać wolny czas. Nie muszą się martwić o to, co założą do szkoły, posiłek po powrocie z niej, a także wiele innych “przyjemności”, które dla ich kolegów są czymś normalnym. W domu dziecka mogą przebywać do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki, nawet do 25.

Piotr Zieliński osobiście zadbał o godne warunki dla wychowanków. Piłkarz kupił dwa domy w powiecie ząbkowickim. Jego rodzina wyremontowała je i przystosowała do pobytu potrzebujących dzieci. Placówki działają jako domy dziecka pod stowarzyszeniem “Piotruś Pan” – od imienia reprezentanta Polski.

Piotr Zieliński

Zieliński, gdy tylko przyjeżdża w rodzinne strony, pomaga rodzicom i dba o rozwój dzieci, które w przeszłości nie zaznały dobroci. Często przywozi im sprzęt elektroniczny potrzebny do nauki i zabawy. Z chłopakami grywa w piłkę. Zarówno na konsoli, jak i na boisku. Nigdy nie żałuje im swojego czasu. Radość dzieciaków jest dla niego największą nagrodą. Skromny piłkarz urodzony w Ząbkowicach Śląskich pamięta o rodzinnych stronach. Ma wielkie serce, z którego bije ogrom miłości dla tych, którzy nigdy jej nie zaznali. Na różnorakich aukcjach charytatywnych wielokrotnie można znaleźć oryginalne koszulki meczowe “Ziela”. Dochód z ich licytacji trafia do chorych i potrzebujących.

Reprezentanci Polski często angażują się w pomoc. Kuba Błaszczykowski założył Fundację Ludzki Gest, Łukasz Piszczek mocno pomaga swojemu klubowi z Goczałkowic, a Robert Lewandowski jest między innymi Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. To tylko niektóre z wielu przykładów. Sportowcy otwierają swoje serca i portfele na potrzeby osób, które bardzo potrzebują pomocy. Niekiedy robią to bez rozgłosu, kamer oraz mediów. Każdą pomoc należy doceniać, chwalić, a działania między innymi Piotra Zielińskiego pokazują, że “nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

 

One thought on “Piotr Zieliński kupił dwa budynki, które przekształcił w domy dziecka

Dodaj komentarz