fbpx

To, co zobaczyłeś jako pierwsze, wskaże twoje słabe i mocne strony

Nie wszyscy są świadomi swoich słabych i mocnych stron. Pytanie o to często pada na przykład na rozmowach rekrutacyjnych. Ten prosty, opracowany przez psychologów test, zdradzi wiele o twojej osobowości.

Każdy ma jakieś słabe i mocne cechy, warto być ich świadomym, aby doskonalić swoje słabości i wykorzystywać atuty. Rozpoznanie naszych zalet i wad może odpowiedzieć na wiele pytań, ułatwiając nam codzienne funkcjonowanie. Jak zdać sobie z nich sprawę? Okazuje się, że pomóc nam w tym mogą proste psychotesty.

Poniższy polega na wskazaniu pierwszej rzeczy, którą zauważymy na obrazku. Może ona zdradzić więcej niż się spodziewamy, pokazując słabe i silne strony osobowości. Pamiętaj, liczy się tylko to, co zauważyłeś jako pierwsze!

Co widzisz na obrazku?

Jakie jest twoje pierwsze spostrzeżenie?

Drzewo

Wciąż nie potrafisz dostrzec sensu swojego życia. Choć jesteś osobą twardo stąpająca po ziemi, sam nie wiesz, czego tak do końca chcesz i do czego dążysz. Ignorujesz też swoje uczucia, zrzucając je na dalszy plan, a na pierwszym zawsze stawiasz zdrowy rozsądek. To cię dobija i niekiedy przez to tracisz radość życia. Pozwól sobie na trochę spontaniczności, której tak często sobie odmawiasz. To duży błąd, który zdecydowanie cię unieszczęśliwia. Twoją mocną stroną natomiast jest racjonalność. Wszystko masz zaplanowane i cenisz sobie bezpieczeństwo oraz ciepło rodzinne. Czasami jednak warto wyjść ze strefy komfortu.

Goryl

Brak ci pewności siebie. Zawsze oceniasz się z perspektywy innych i nie potrafisz dostrzec swoich zalet, których masz naprawdę sporo. Przeżywasz też wszystkie swoje błędy, co nie ułatwia ci doskonalenia się, do którego tak dążysz. Jesteś ambitny, ale brak ci odwagi do realizacji wyznaczonych sobie celów. Wszystko jednak próbujesz realizować na własną rękę i nie dasz sobie pomóc. Czasem warto odpuścić, żeby po prostu odpocząć. Przemęczenie może ci przynieść jedynie smutek i wypalenie.

Lew

Jesteś osobą, która na pierwszym planie stawia siebie. Cenisz sobie wolność i niezależność, jednak często działasz też pod wpływem emocji. Nie lubisz analizować, jesteś indywidualistą, który lubi chodzić własnymi ścieżkami. Nie będziesz kopiować innych, masz swoje plany i marzenia. Czasami jednak jesteś zbyt egoistyczny, co przeszkadza twoim bliskim. Warto od czasu do czasu rozważyć wzięcie czyjegoś zdania pod uwagę.

Ryba

Jesteś spokojny i nie pozwalasz sobie na to, żeby kierowały tobą emocje. Starasz się pomagać innym, masz w sobie dużo empatii i wyrozumiałości. Kochasz naturę i innych ludzi. Czasami jednak zbyt oddajesz się im, jednocześnie zapominając o sobie samym. Przez to niekiedy wydajesz się ludziom nudny i brakuje ci wytrwałości w realizacji własnych planów.

 

Źródło: peacequarters.com

Dodaj komentarz