fbpx

Masz dość przygnębiających nagłówków? Napisz własne

Są takie historie, które potrafią zmienić perspektywę, na pewno jedną z nich jest ta, którą przedstawiamy poniżej.

Rok 2020 jest pod każdym względem wyjątkowy – pełen walki i nadziei. Można być pewnym, ze ostatnie wydarzenia na zawsze zmienią nasze życie, oraz podejście do świata. Niestety ogólnoświatowe napięcie może doprowadzić nas do punktu, w którym chcemy się poddać. Warto zastanowić się wtedy,  co jest dla nas tak naprawdę ważne.

Poznajcie pewną inspirującą opowieść, która rozeszła się po mediach społecznościowych. Opowiedziała ją Beverly Geer:

Czasem pragnę po prostu, aby to się skończyło. Mam na myśli COVID, protesty, grabieże, brutalność. Tracę swoją drogę. Staję się przekonana, że ta „nowa normalność” to prawdziwe życie. A potem spotykam 87-latka, który mimo że ma na koncie polio, dyfteryt, protesty w Wietnamie – wciąż jest oczarowany życiem.

Wydawał się zaskoczony, kiedy zagadnęłam, że 2020 rok musi być dla niego szczególnym wyzwaniem.

„Nie” – powiedział wolno, patrząc mi prosto w oczy. – “Wiele lat temu nauczyłem się nie patrzeć na świat przez drukowane nagłówki. Patrzę na niego przez pryzmat ludzi, którzy mnie otaczają.”

“Widzę świat ze świadomością, że kochamy wielkie rzeczy. Dlatego zdecydowałem się pisać własne nagłówki. »Dzisiaj mąż kocha żonę«. »Rodzina rzuca wszystko, żeby być przy łóżku babci«. – Dotknął mojej dłoni. – »Starszy mężczyzna nawiązuje nową przyjaźń«.

Jego słowa mocno zderzyły się z moimi obawami, uwalniając je z uwięzi, którą mocno trzymałam. Troski odpłynęły, duch się odnowił. Mój nagłówek brzmi teraz: »Kobieta przytłoczona duchem dobroci i przypomnieniem, że nasza zdolność do kochania nigdy się nie kończy«.

Warto zatrzymać się i poświęcić chwilę, aby zastosować coś podobnego we własnym życiu. Napiszcie na nowo nagłówki dotyczące 2020 roku. Warto zachęcić do tego swoją rodzinę czy znajomych. Jest to forma wdzięczności, którą można regularnie praktykować w tej właśnie formie. Napiszcie własne nagłówki kiedy czujecie, że wszystko zaczyna się rozpadać.

Dodaj komentarz