fbpx

O Białorusinie, który pchał autobus w Warszawie, piszą zagraniczne media

Dzmitry Salahub Białorusin mieszkający w Polsce pchał autobus komunikacji miejskiej, który nie mógł podjechać pod górę z powodu śniegu. Jego krótka historia obiegła zagraniczne media.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na zaśnieżonych ulicach Warszawy. Młody Białorusin utknął w jednym z gigantycznych tego dnia korków. Okazało się, że ten w którym stał mężczyzna, był spowodowany przez autobus, który zatarasował przejazd.  Dzmitry  nie myśląc wiele, postanowił pomóc kierowcy i zaczął pchać sporych rozmiarów pojazd. Tym gestem wzbudził powszechne uznanie nie tylko Warszawiaków, ale i obcokrajowców. O Białorusinie pisały bowiem czołowe media z całego świata m.in BBC.

Dzmitrego rozponali dziennikarze białoruskiej Belsat TV, którym powiedział, że w naszym świecie, zamiast pomagać, ludzie kręcą wszystko telefonami, co jest dla niego niezrozumiałe. Podkreślał również, że w jego mniemaniu nie zrobił nic nadzwyczajnego, po prostu ktoś potrzebował pomocy, więc pomógł.  Jego zdaniem każdy z nas powinien być człowiekiem i myśleć o innych, bo w ten sposób możemy zmienić świat na lepszy.

 

Źródło: kobieta.onet.pl

Foto: Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Dodaj komentarz