fbpx

Dobre wiadomości z Nepalu. Populacja nosorożców wzrosła o 16 proc.

Populacja nosorożców indyjskich w Nepalu wzrosła o 16,6 proc. w ciągu ostatnich sześciu lat. Optymistyczne informacje przywracają wiarę w działania związane z ochroną przyrody.

Departament Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody poinformował, że liczba nosorożców indyjskich zagrożonych wyginięciem wzrosła z 645 osobników w 2015 r. do 752 w 2021 r.

Optymistyczne statystyki są rezultatem działań ekologów i wielu obostrzeń związanych z ochroną gatunków. W ostatnich latach obrońcy zwierząt i władze kraju kładły nacisk na edukację i na walkę z nielegalnym kłusownictwem. Efekt? Aż 16-proc. wzrost populacji rzadkiego gatunku i szansa na kolejny wzrost w kolejnym roku.

Przypomnijmy, że nosorożec indyjski (nosorożec jednorogi), występuje w Azji – głównie w Indiach i w Nepalu. Obecnie na wolności żyje do 3,5 tych pięknych zwierząt, na które wciąż nielegalnie się poluje. Oszacowanie aktualnej liczby nosorożców było możliwe dzięki trzystu zaangażowanym wolontariuszom, biorącym udział w 6-letnim spisie dzikich zwierząt w Nepalu.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:
 zmianynaziemi.pl

Dodaj komentarz