fbpx

Pralka – jaką firmę wybrać?

Czyste i wyprasowane ubrania to wizytówka człowieka, niezbędny jest do tego odpowiedni sprzęt, między innymi pralka. Technologia idzie ciągle do przodu, pralki stają się niezwykle inteligentnymi urządzeniami, większość z nich posiada naprawdę ogromną liczbę funkcji, aby jak najlepiej dopasować się do konkretnego rodzaju odzieży. Pralka powinna nam służyć wiele raz, zatem jak wybrać tę najlepszą?
Wybór odpowiedniej firmy

Na rynku mamy ogromny wybór pralek, ponieważ pojedyncze firmy produkują zazwyczaj wiele modeli. Warto jest przyjrzeć się firmom pod względem awaryjności i zgłaszanych usterek. Niezwykłą popularnością cieszą się pralki wyprodukowane przez firmę Samsung, która znana jest z tworzenia urządzeń nowoczesnych, wielofunkcyjnych. W tym wypadku w parze z udogodnieniami idzie również jakość, pralki tej marki mogą działać bezawaryjnie nawet 10 lat. Równie ciekawym wyborem są pralki marki AEG, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed zalaniem wodą. Dużym zainteresowaniem cieszą się pralki LG, Beko czy też Electrolux, ponieważ z roku na rok ulepszają swoje sprzęty i wprowadzają coraz nowsze czynniki zwiększające bezpieczeństwo oraz wydłużające trwałość urządzenia.

Inne kwestie, o których warto pamiętać podczas kupowania pralki

Pralka to urządzenie, które często musi zadbać o ubrania wielu osób. Im większa rodzina, tym większą pojemność pralki warto wybrać — znajdziemy nawet takie, które pomieszczą 13 kg ubrań. Warto zwrócić uwagę również na energooszczędność, a także zużycie wody, co przekłada się na koszty użytkowania pralki. Nie bez znaczenia jest również hałas emitowany przez to urządzenie, część pralek potrafi naprawdę uprzykrzać życie podczas pracy, jest to szczególnie niekorzystne, gdy w domu przebywają małe dzieci. Najgłośniejszy silnik pralki to silnik komutatorowy, w związku z czym jest raczej odradzany. Lepiej jest wybrać silnik indukcyjny lub inwerterowy, który łączy cichą pracę z wysokimi obrotami.

Nie należy zapominać również o wymiarach urządzenia, ponieważ nie zawsze wielkość pralki równa się jej pojemności. Najpopularniejszym wyborem są pralki ładowane od przodu o głębokości 50-60 cm, jednak znajdziemy sprzęty załadowywane w ten sam sposób, ale o mniejszej głębokości — pralki slim i super slim. Pralka ładowana od góry zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni, jest to znakomity wybór dla osób mających małe mieszkania, a także tych, dla których taki sposób wkładania ubrań jest po prostu wygodniejszy.

Programy i funkcje

Możliwości, które posiadają pralki, to temat rzeka. Z każdym kolejnym modelem, producenci udoskonalają działanie pralki, dodając kolejne funkcje. Bez problemu możemy prać ubrania dziecięce czy też odzież alergików, znajdziemy programy przeznaczone na odzież sportową, delikatne tkaniny, pościele, ręczniki, a także z łatwością usuniemy nawet najmocniejsze zabrudzenia. Coraz więcej pralek umożliwia obsługę zdalną, najczęściej za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Dzięki temu możemy monitorować pracę pralki czy też włączyć ją bez wstawania z łóżka. Pralki wyposażone są również w wiele zabezpieczeń, takich jak blokadę drzwiczek i przycisków oraz podwójną szybę, które ochronią sprzęt przed ingerencją dzieci oraz zredukują możliwość poparzenia.

Podsumowując, wybór pralki nie należy do najłatwiejszych, dlatego też warto zapoznać się z różnymi możliwościami. Ranking pralek to znakomity pomocnik podczas zakupu pralki, ponieważ zawiera wyłącznie najlepsze sprzęty, a także opisuje, dlaczego to akurat one zasługują na wyróżnienie.

Dodaj komentarz