fbpx

Hiszpański dziennikarz o Polakach: “Powinni dostać Nagrodę Nobla”

Hiszpański dziennikarz Víctor Olivares docenił heroiczne wysiłki i wielkie serce Polaków. Reporter opublikował tweeta, w którym napisał, że “Polska i jej mieszkańcy” powinni zostać laureatami Nagrody Nobla.

“Polska i jej mieszkańcy zasługują na Pokojową Nagrodę Nobla i uznanie międzynarodowej społeczności. Praca, jaką wykonują dla uchodźców z Ukrainy, jest po prostu nadzwyczajna. Co za wspaniały kraj”.

Hiszpański dziennikarz Víctor Olivares swoimi słowami zwrócił uwagę wielu osób. Swoją opinię opublikował w mediach społecznościowych, dodając zdjęcie z jednego z dworców kolejowych, na których przyjmowani są uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy.

Olivares jest niezależnym korespondentem, nadającym obecnie z granicy polsko-ukraińskiej. Od początku rosyjskiej agresji polską granicę przekroczyło około 2 mln Ukraińców.

Pokojowa Nagroda Nobla

W przeszłości zdarzało się, że do tytułu nominowano nie jedną, konkretną osoby, a grupę ludzi. Tak było, chociażby w przypadku Syryjskiej Obrony Cywilnej, nazywanej Białymi Hełmami, która otrzymała nominację w 2016 roku.

Obserwatorzy podkreślają jednak, że praktycznie murowanym kandydatem i faworytem do otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla jest prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

2 thoughts on “Hiszpański dziennikarz o Polakach: “Powinni dostać Nagrodę Nobla”

Dodaj komentarz