fbpx

W Korei Południowej budują drogi, które bezprzewodowo ładują autobusy

Innowacyjne i przyjazne dla środowiska pomysły pojawiają się na co dzień, ale bardziej inspirujące jest to, gdy kraje wcielają swoje genialne pomysły w życie.

Podczas gdy większość samochodów elektrycznych (lub autobusów) musi być ładowanych stacjonarnie, naukowcy z Koreańskiego Instytutu Zaawansowanych Nauk i Technologii (KAIST) stworzyli pierwszą w swoim rodzaju technologię, pozwalającą ładować mobilne jednostki w podróży. W mieście Gumi, Korea Południowa, w siedmio i pół milowy odcinek asfaltowej drogi został wbudowany wyspecjalizowany zestaw kabli elektrycznych, przeznaczonych do zasilania baterii w jadącym autobusie pasażerskim.

Baterie w autobusie wyposażone są w nowatorską technologię o nazwie“Shaped Magnetic Field in Resonance”, która wysyła pola elektromagnetyczne wygenerowane przez przewody elektryczne ukryte w asfalcie do autobusu, ale nie do zwykłych samochodów. Zwój w baterii może zmieniać pole elektromagnetyczne w energię elektryczną w odległości ponad 15 cm nad drogą.

Ponieważ nadmierna ekspozycja na promieniowanie elektromagnetyczne może być powodem do niepokoju, w tym genialnym projekcie technologia rozpoznaje pojazdy, które są zdolne do przyjmowania ładunku elektrycznego, oraz te, które nie są do tego przystosowane.

Wydaje się, że technologia o której marzyliśmy pojawia się szybciej, niż kiedykolwiek. Bycie przyjaznym dla środowiska to nie tylko koncepcja, ale i konieczność. Jest bardzo prawdopodobne, że realizacja planu takiego ekologicznego środka transportu, będzie mogła i realnie zmniejszy rosnące zużycie węgla w niedługim czasie.

Źródło: trueactivist.com

Dobre Wiadomości

Dodaj komentarz