fbpx

60-latka zaczyna karierę muzyczną. Na gitarze gra dopiero od 2 lat!

Pewna 60-latka  rozpoczęła karierę jako muzyk,  zdobywający listy przebojów zaledwie 2 lata od momentu, gdy po raz pierwszy zaczęła uczyć się gry na gitarze.

Kym Vincenti od tego czasu podpisała kontrakt z wytwórnią i wydała trzy single, z których jeden znalazł się na szczycie bluesowej listy przebojów w Apple Music.

Vincenti nigdy wcześniej nie trzymała w rękach gitary.  W kwietniu 2020 roku zainteresowała się gitarą swojego byłego partnera, który zostawił instrument u niej w domu. Po rozstaniu z narzeczonym, podczas lockdownu, zaciekawiona,  zaczęła ćwiczyć podstawowe chwyty, aby nauczyć się akordów. Jak się okazało, miała do tego predyspozycje.

Rozpoczęcie kariery muzycznej w tak późnym wieku było nieoczekiwane, ale nie żałuję ani sekundy – mówi szczęśliwa Vincenti.

-Jak miliony innych osób w kraju, podczas lockdownu znalazłam się w trudnej sytuacji, więc postanowiłam spróbować swoich sił w muzyce.

W miarę upływu czasu i nabrania pewności siebie w posługiwaniu się instrumentem Vincenti zaczęła pisać własną muzykę i dodawać do niej teksty. Wrzuciła klipy z własnymi występami na media społecznościowe, dzieląc się nimi z przyjaciółmi i rodziną – ich pozytywne opinie zainspirowały ją do poświęcenia większej ilości czasu na tworzenie muzyki.

Grałam z przerwami od dwóch lat, kiedy skontaktował się ze mną Dutch Van Spall – wspomina. Van Spall prowadzi Big Help Music, małe studio w Warwickshire w Anglii.

Był moim znajomym z własną wytwórnią płytową, a kiedy puściłam mu kilka klipów, zaprosił mnie do swojego studia. Nagraliśmy jedną z piosenek w studio, a on zaproponował mi kontrakt płytowy. Nie mogłam do końca w to uwierzyć!

Od tego czasu wydała muzykę na kilku platformach, w tym Apple Music, Spotify, YouTube, Soundcloud i Amazon Music. Jej piosenki były streamowane przez tysiące użytkowników i kobieta ma nadzieję, że jej kariera nabierze rozpędu, gdy osiągnie wystarczającą ilość odsłon na wszystkich platformach.

Jej kolejna piosenka Let Him Go pojawi się na wszystkich platformach 9 grudnia.

Odkąd wydałam swój debiutancki singiel w sierpniu, wypuszczam jedną piosenkę co około sześć tygodni – powiedziała Vincenti. –Mój pierwszy utwór dostał się do pierwszej dwudziestki na Apple Music na liście przebojów country, a druga do pierwszej dziesiątki na liście przebojów jazzowych – opowiada z dumą Kim.

Ostatnie kilka miesięcy to istny wir podróży, czuję się dziwnie z tą moją nową karierą w tym wieku! Ale po prostu przyjmuje to wszystko na luzie, ciesząc się nagrywaniem piosenek i pracą nad nowymi projektami – dodała.

Historia Kim potwierdza po raz kolejny, że nigdy nie jest na nic za późno, a wiek to tylko cyfra!

Zobacz też:

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno o podróżach i życiowych zmianach

Dodaj komentarz