fbpx

Poznajcie Lenę Nowaczek. Nastolatka z Kielc pokonała 120 000 osób z całego świata!

Lena Nowaczek, nastolatka z Kielc została tegoroczną laureatką nagrody Rise Global. Nagroda ta jest przeznaczona dla młodzieży w wieku 15-17 lat i to jedna z najważniejszych nagród na świecie dla młodych ludzi.

Rise Global to program organizacji Schmidt Futures i jeden z filarów większego programu filantropijnego Erica i Wendy Schmidt. Jego celem jest wyszukiwanie i wspieranie młodych talentów z całego świata.

Wyróżnia błyskotliwych ludzi, dając im możliwości i wsparcie w ich pracy na rzecz innych. Program przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 15-17 lat i oferuje dożywotnie korzyści, w tym stypendia, opiekę mentorską, dostęp do możliwości rozwoju zawodowego, fundusze i nie tylko, ponieważ „Globalni Zwycięzcy” pracują nad rozwiązaniem najpilniejszych problemów ludzkości.

Fundusz wsparcia dla laureatów nagrody przekracza 1 miliard dolarów! Kielczanka została wybrana wśród 120 tys. uczestników z całego świata. Lena Nowaczek zajmuje się wsparciem rozszerzenia dostępu do diagnostyki zdrowia psychicznego dla młodych ludzi. Stworzyła projekt „Szczęście daje siłę”, który łączy wolontariuszy ze szkół średnich z pacjentami w wieku szkolnym poprzez spotkania online!!

Obecnie jest  zaangażowana w wiele różnych kampanii na rzecz zdrowia, a w przyszłości chce zostać lekarką i pracować nad zwiększeniem dostępu do opieki medycznej.

Od 18 października 2022 roku uruchomiono możliwość zgłoszeń do trzeciej edycji Rise Challenge. Kandydaci do Rise Global 2023 muszą być w wieku od 15 do 17 lat na dzień 1 lipca 2023 r., co oznacza, że urodzili się między 2 lipca 2005 r. a 1 lipca 2008 r.

Jednak Rise to nie tylko program dla zwycięzców – każdy, kto zgłosi się do Rise, korzysta z niego i dołącza do globalnej społeczności młodych liderów. Obejmuje to dostęp do bezpłatnych kursów online i wiodących organizacji na całym świecie. Zgłoszenia online można składać pod poniższym linkiem do 25 stycznia 2023 r. do godziny 16:59. Kliknij tutaj Risefortheworld.org/apply i zgłoś swój projekt do programu.

 

Źródło: f7dobry.com

Foto: Facebook

Dodaj komentarz