fbpx

Znany pediatra radzi, jak wychować szczęśliwe dziecko?

Wszyscy rodzice pragną wychować swoje dzieci na szczęśliwe i zdrowe. Renomowany pediatra podzielił na swoim kanale na TikToku filmikiem z radami, jak tego dokonać. Zasugerował jedno kluczowe działanie. Publikacja ta wywołała szeroką dyskusję w mediach społecznościowych.
Odniesienie do badania sprzed 75 lat

Prowadzący kanał o nazwie @tiktokkiddoc, pediatra, przywołał badania przeprowadzone i opublikowane 75 lat temu.

Celem jest wychowanie zdrowego i szczęśliwego dziecka. Jako lekarz pediatra i ojciec pięciorga dzieci chciałbym się podzielić badaniami, które mają już 75 lat. Naukowcy z Harvardu je przeprowadzili i są one warte uwagi — powiedział pediatra na początku filmu.

Lekarz podzielił się radą, którą badacze sformułowali już wiele lat temu. Według niego istnieje jedno działanie, które jeśli zostanie wprowadzone do codziennego życia rodziny, sprawi, że dzieci będą szczęśliwe.

Będą bardziej empatyczne i osiągną większy sukces zawodowy. Badania prowadzone przez Uniwersytet w Minnesocie przez 20 lat wykazały, że jedna prosta zmiana może przynieść sukces i satysfakcję w dorosłym życiu. Szczególnie jeśli zaczniemy wprowadzać to w młodym wieku.

— Czy ktoś domyśla się, co to może być? — zapytał swoich obserwatorów na TikToku.

Jak zapewnić szczęście dziecku?

Pewnie niewielu by zgadło, co pediatra miał na myśli. Zgodnie z tymi badaniami, na przyszłe szczęście dziecka mocno wpływa to, czy ma jakiekolwiek obowiązki do wykonania.

— Wyjaśniam teraz, dlaczego jest to tak istotne i skuteczne. Kiedy prosicie dzieci o wykonanie drobnych zadań domowych, kształtujecie ich poczucie własnej wartości. To pozwala im rozwijać swoje umiejętności. Jest to coś, co warto zauważyć. To pozwala dzieciom angażować się w szerszy ekosystem, uczestniczyć w życiu rodziny. Z czasem stają się one bardziej altruistyczne. Dzieci stają się gotowe do zauważania potrzeb innych. Domowe obowiązki również wzmacniają więzi rodzinne z rodzeństwem i rodzicami. Dodatkowo, obowiązki domowe promują solidną etykę pracy, co łatwo przenieść na sferę edukacyjną i dalszy rozwój kariery — zaznaczył pediatra.

W analizowanych badaniach udział wzięło 1000 rodziców, z których 28 procent regularnie delegowało swoim dzieciom obowiązki.

— Moja rada? Dajcie dzieciom szczotkę do czyszczenia i obserwujcie, jak realne staje się osiągnięcie stypendium szkolnego — zakończył swój film pediatra.

Na pewno ten film wywołał wiele dyskusji wśród rodziców i specjalistów od wychowania. Bez względu na indywidualne podejście do tej rady, warto zawsze zastanowić się nad naukowymi badaniami i tym jak mogą one pomóc w wychowaniu dzieci.

Dodaj komentarz