fbpx

Świeca pachnąca jak paprykarz? Pomysł na promocję Szczecina

Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego, mieszkańcy Szczecina mogą cieszyć się niezwykłą nowością – świecą o oryginalnym aromacie. Aleksandra Hopke, lokalna twórczyni, wprowadziła na rynek świecę o zapachu charakterystycznego dla regionu paprykarza szczecińskiego, co stanowi zaskakującą i ciekawą propozycję.

Producenci świec aromatycznych są znani z kreowania zapachów inspirowanych różnorodnymi aromatami, od świątecznych pierników po letni bez. Wiele z tych zapachów przypomina popularne desery, owoce, a nawet czasem bardziej wytrawne nuty.

Aleksandra Hopke, założycielka marki Hoca Candle, specjalizującej się w świecach zapachowych, postanowiła wykorzystać lokalny przysmak Szczecina – paprykarz – jako inspirację dla swojej nowej kreacji.

Hopke podkreśla, że jej świeca ma przywoływać tylko pozytywne wspomnienia, związane z tym regionalnym produktem. Zapach świecy nie jest dosłownym odwzorowaniem rybnego aromatu paprykarza, lecz raczej ewokuje zapachy takie jak świeże, nasłonecznione pomidory, bazylię i tymianek, które kojarzą się z letnim odpoczynkiem.

Co wyróżnia tę świecę, to nie tylko jej unikatowy zapach, ale również oryginalne opakowanie. Zamiast typowych szklanych słoików, świeca została umieszczona w puszce, przypominającej opakowanie paprykarza. W procesie tworzenia świecy, Hopke współpracowała z Bogusławem Dydkiem, twórcą instalacji poświęconej paprykarzowi w Szczecinie, oraz z Jackiem Jastrzębskim, byłym pracownikiem fabryki Gryf.

Aleksandra Hopke od jakiegoś czasu odpowiada na pytanie, czym jeszcze pachnie Szczecin. Przed paprykarzową świecą, na sklepowych półkach pojawiła się świeca o zapachu magnolii. Co więcej, z początkiem grudnia będzie dostępna świeca o zapachu pierników, będąca efektem dwuletnich badań nad przedwojennymi aromatami miasta. Hopke opowiada, że w latach 40. na szczecińskich placach ustawiano choinki ozdobione kolorowymi piernikami, co zainspirowało ją do stworzenia tej świątecznej kompozycji zapachowej.

Dodaj komentarz