fbpx

Pierwszy taki przypadek w historii Bałtyku! Mors na plaży w okolicach Łazów

Mors pojawił się we czwartek przed południem na plaży w okolicach Łazów. To gatunek, którego nigdy wcześniej nie obserwowano na polskim wybrzeżu.

Jak wynika z relacji czytelnika portalu wyborcza.pl, na morsa arktycznego natknął się na odludnym odcinku plaży. O niezwykłym gościu poinformowani zostali wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF, którzy przyznali, że to prawdopodobnie pierwszy taki okaz w Bałtyku.

Jak powiedział w rozmowie z TVN24 Konrad Wrzecionkowski z Błękitnego Patrolu WWF – Bałtyk nie jest domem dla morsów. Najlepiej by było, gdyby znalazł drogę powrotną do Morza Północnego przez cieśniny duńskie i dalej. W Bałtyku może mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Ekspert wyjaśnił, że mors dostał się do Morza Bałtyckiego z Morza Północnego, „zapewne niesiony prądami za pokarmem”. Dodał, że w ubiegłym tygodniu prawdopodobnie ten sam osobnik był widziany na brzegu niemieckiej wyspy Rugia. Tamtejsi specjaliści ocenili, że to młoda samica. Waży prawdopodobnie około 500 kilogramów.

 

Źródło: rmf24.pl

Foto ilustracyjne

Dodaj komentarz