fbpx

W Sosnowcu powstaje lawendowy ogród sensoryczny

W Sosnowcu powstaje unikatowy Lawendowy Ogród Sensoryczny przy Klubie Bakcyl, realizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Hutnik”. Projekt ten ma na celu nie tylko stworzenie oazy spokoju, ale także przestrzeni, która za pomocą aromaterapii i muzykoterapii będzie pobudzać zmysły odwiedzających.

  • Wiosna to czas odnowy i zmian, które sukcesywnie wprowadzamy w naszej spółdzielni. W tym roku przywitaliśmy ją pierwszymi nasadzeniami kwiatów i roślin. Lawendowy Ogród Sensoryczny to nasz sposób na dodanie koloru i życia do naszych osiedli oraz stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom. Już wkrótce przy Klubie Bakcyl powstanie wyjątkowe miejsce, którym będziemy mogli cieszyć się przez cały rok – mówi Maciej Adamiec, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej ‘Hutnik’.

Dzwonki i fontanna na osiedlu w Sosnowcu

W dalszych etapach projektu przewidziane są miejsca odpoczynku wykonane z recyklingowych palet oraz instalacja systemu gromadzenia wody deszczowej, co pozytywnie wpłynie na ekosystem osiedla. Zakończenie prac przewiduje utworzenie ścieżki sensorycznej z naturalnych materiałów oraz elementów muzykoterapii, takich jak dzwonki czy fontanna.

 

  • Chcemy, aby nasi mieszkańcy czuli, że ciągle dbamy o ich komfort i bezpieczeństwo. Dlatego też ulepszamy nasze osiedla. Zarówno poprzez niezbędne prace remontowe, jak i innowacyjne projekty takie jak ogród sensoryczny. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom mieszkańcy będą mogli cieszyć się nie tylko atrakcyjniejszymi osiedlami, ale również bardziej funkcjonalnym i przyjaznymi środowisku – mówi Marcin Podsiadło, zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik.

Projekt obejmuje również prace modernizacyjne i renowacyjne wspólnych przestrzeni, w tym malowanie klatek schodowych, renowacje balkonów, ganków, schodów wejściowych, kominów, a także wymianę drzwi wejściowych i odnowienie instalacji elektrycznych w piwnicach. Planowane są również remonty chodników oraz nowe przejścia przy parkingach.

Źródło: sosnowiec.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz