fbpx

Polska wygrywa Eurowizje Junior!

Reprezentująca Polskę Viki Gabor wygrała wygrała niedzielny finał konkursu Eurowizja Junior. Wokalistka wykonała piosenkę “Superhero”, która niesie ze sobą ekologiczne przesłanie. Tym samym Polska stała się pierwszym krajem, któremu udało się wygrać ten konkurs drugi raz z rzędu.

Tegoroczna 17. edycja Eurowizji Junio odbyła się w Gliwicach. Zwyciężczynią konkursu została reprezentująca Polskę Viki Gabor, wykonała piosenkę “Superhero”. Zwycięzca konkursu jest wyłaniany na podstawie głosowania jurorów oraz głosów oddanych przez telewidzów. Jak podali organizatorzy na swojej stronie, młoda piosenkarka zdobyła w sumie 278 punktów.

Tym samym Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w dziecięcej Eurowizji, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu krajowi. W ubiegłym roku konkurs wygrała Roksana Węgiel.

W tegorocznym konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy z 19 krajów. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską.

Kim jest Viki Gabor?

Jak informują organizatorzy konkursu, reprezentująca Polskę młoda wokalistka ma 12 lat. Urodziła się w Niemczech i uczyła się między innymi w Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka jednak w Polsce. W 2019 roku wystąpiła w programie “The Voice Kids”. Gabor inspiruje się takimi wokalistami jak Ariana Grande, Jessie J, Shawn Mendes, Whitney Houston oraz Beyonce.

Eurowizja Junior 2019: WYNIKI:

 1. POLSKA
 2. Kazachstan
 3. Hiszpania
 4. Holandia
 5. Francja
 6. Macedonia Północna
 7. Włochy
 8. Australia
 9. Armenia
 10. Serbia
 11. Białoruś
 12. Irlandia
 13. Rosja
 14. Gruzja
 15. Ukraina
 16. Portugalia
 17. Albania
 18. Walia
 19. Malta

Dodaj komentarz