fbpx

Bosrijk to pierwsze na świecie miasto gdzie będzie można zamieszkać w jednym z konopnych domów wydrukowanych w technologii 3D

Czy konopne domy z drukarek 3D to przyszłość budownictwa?  Australijska firma ujawniła plany wprowadzenia wydrukowanych w 3D domów z konopi. Wszystko dzięki pionierskiej technologii, która może zrewolucjonizować budownictwo mieszkalne i komercyjne.

Firma Mirreco opracowała innowacyjne, neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla płyty konopne do budynków mieszkalnych i komercyjnych, które są drukowane w 3D jako podłogi, schody, ściany czy dachy.

Szybko rosnące konopie mogą pochłaniać duże ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu są szczególnie wydajnym i przyjaznym dla środowiska materiałem budowlanym.

Producent mówi, że panele są solidne konstrukcyjnie, łatwe w produkcji i zapewniają lepszą wydajność cieplną w porównaniu do tradycyjnych materiałów budowlanych.

Holenderskie miasto Bosrijk, leżące niedaleko Eindhoven, zostało niedawno ogłoszone miejscem pierwszych na świecie nadających się do zamieszkania wydrukowanych w 3D domów. Projekt Milestone składa się z pięciu zrównoważonych domów. Planuje się, że mieszkańcy wprowadzą się już w przyszłym roku.

 

Czytaj więcej na: weednews.pl

Dodaj komentarz