fbpx

Odwołali sylwestrowy pokaz sztucznych ogni z powodu morsa

Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni został odwołany w ostatniej chwili, żeby chronić arktycznego morsa, który pojawił się w Scarborough, w północno wschodniej Anglii. Wydarzenie zostało odwołane z powodu obaw, że „może powodować niepokój u ssaka”.

Przewodniczący Rady Steve Siddons powiedział, że jest trochę rozczarowany, ale „dobro morsa musi mieć pierwszeństwo”. Uważa się, że mors, który przyciągnął ogromne tłumy po przybyciu w sobotę, skierował się teraz na Morze Północne. Pan Siddons powiedział, że decyzja o odwołaniu imprezy została podjęta za radą British Divers Marine Life Rescue (BDMLR), która monitoruje morskie ssaki. Eksperci od dzikiej przyrody zasugerowali, że mors – nazywany Thorem – „robi sobie przerwę” przed wyruszeniem na północ. W sobotę zwierzę objęto specjalną ochroną po tym, jak pojawili się zwiedzający.  

Pani Mayman z Rady Miasta podziękowała mieszkańcom Scarborough, policji i lokalnym organizacjom zajmującym się ochroną przyrody za wsparcie. „Wszyscy po prostu zrobili właściwą rzecz i nie możemy być za to wystarczająco wdzięczni” – powiedziała. Pochwaliła również radę za odwołanie pokazu sztucznych ogni. „To ogromne uznanie, że uznali jego dobro ponad wszystko inne i wiem, że zostało to masowo przyjęte na całym świecie” – powiedziała.

Źródło: bbc.com

Foto: Facebook

Dodaj komentarz