fbpx

Czterolatek został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy

W wieku dwóch lat nauczył się czytać, potrafi także liczyć do stu w siedmiu językach, w tym w mandaryńskim. Niedawno czteroletni Teddy Hobbs został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy. Jego rodzice chcą mimo wszystko, aby miał normalne dzieciństwo.

Teddy Hobbs, czterolatek z południowo-zachodniej Anglii, liczy do stu nie tylko w swoim ojczystym, ale i w sześciu obcych językach, w tym w mandaryńskim.

Matka Teddy’ego, Beth Hobbs w wywiadzie dla BBC wyznała, że po raz pierwszy zaczęła zauważać łatwość syna do uczenia się, kiedy powiedział, że w telewizji interesują go tylko programy edukacyjne. Dodaje, że chłopiec nauczył się czytać w wieku zaledwie 26 miesięcy.

Opisała także sytuację, która uświadomiła jej, że syn nauczył się liczyć w obcym języku. “Grał na swoim tablecie, wydając dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam. Zapytałam go, co to jest, a on powiedział: “Mamo, liczę po mandaryńsku” – powiedziała, cytowana przez BBC.

Mimo ponadprzeciętnych zdolności do nauki, rodzice chłopca chcą, aby  “trzymał się przy ziemi” i miał normalne dzieciństwo.

– Zaczyna rozumieć, że jego przyjaciele nie potrafią jeszcze czytać i nie wie, dlaczego tak jest, ale bardzo ważne jest, abyśmy trzymali go przy ziemi – mówi Beth Hobbs.

Teddy został członkiem Mensy, gdy miał trzy lata, co czyni go najmłodszym obecnie członkiem tej organizacji w Wielkiej Brytanii.

Założona w 1946 roku w Anglii Mensa zrzesza ludzi o najwyższym ilorazie inteligencji.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz