fbpx

Łąka w kształcie serca wśród tysięcy dębów. To hołd dla zmarłej żony

Rolnik z Wielkiej Brytanii uczcił pamięć swojej zmarłej żony, sadząc 6 tysięcy dębów i ukrywając w środku łąkę w kształcie serca. Projekt ten był przez wiele lat jego sekretem, a rolnik czasami odwiedza to miejsce, aby usiąść i pomyśleć.

We wsi w angielskim hrabstwie Gloucestershire znajduje się ogromne serce, pokryte trawą i ukryte wśród tysięcy dębów. Aby zobaczyć to niezwykłe dzieło, potrzebne jest spojrzenie z lotu ptaka. Serce zostało stworzone przez miejscowego rolnika, Winstona Howesa, w pobliżu domu, w którym mieszkał przez 33 lata ze swoją żoną Janet. To piękny hołd oddany dla ukochanej, która zmarła nagle w 1995 roku z powodu niewydolności serca.

Symbol miłości widoczny z lotu ptaka

— Pomyślałem, że to świetny pomysł. To był błysk natchnienia — opowiadał w 2012 roku w rozmowie z “Daily Telegraph”.

— Czasami chodzę tam, żeby usiąść i pomyśleć. To piękny hołd, który jej oddaję. Będzie tutaj trwał przez lata — dodał.

Sadzenie drzew zajęło mu tydzień. Wokół krawędzi serca posadził żonkile, które zakwitają na wiosnę, a naokoło lasu — żywopłot. To wszystko razem tworzy urocze miejsce, które przyciąga uwagę i inspiruje do refleksji.

Sekret odkryty podczas lotu balonem

Przez długi czas łąka w kształcie serca była sekretem. Pewnego dnia Andy Collett odkrył ją, lecąc balonem nad tą okolicą. Zachwycony widokiem, zrobił zdjęcia i opublikował je w internecie, dzięki czemu historia miłosna Howesów stała się znana na całym świecie.

Teraz, każdego roku, w okolicy walentynek, czyli święta zakochanych przypadającego 14 lutego, przypomina się o tym niezwykłym hołdzie miłości.

Źródło: countryliving.com, Reuters, telegraph.co.uk

Dodaj komentarz