fbpx

Domek na drzewie. Idealny pomysł na biznes

Chcąc rzucić swoją codzienną pracę, mieszkaniec Zachodniej Wirginii w USA zbudował osobliwy, pięknie urządzony domek na drzewie. Ofertę wynajmu wakacyjnego umieścił w serwisie  AirBnB i obecnie zarabia wystarczająco dużo, by nie musieć pracować. 

Domek na drzewie współgra doskonale z inną, dość niekonwencjonalną ofertą znajdującą się na jego posesji – domem zrobionym z przerobionego autobusu szkolnego.

Domek na drzewie to bez wątpienia jedno z najbardziej bajkowych miejsc do spania, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Will Sutherland zawsze chciał stworzyć coś takiego na swojej czteroakrowej działce, pomiędzy dwoma pięknymi drzewami. Zajęło mu to sześć miesięcy, ale licząc na miniemeryturę związaną z wynajmem, miał motywację do działania. Ze wszystkim poradził sobie sam.

Sam wnosiłem każdy kawałek drewna, każdy kawałek podłogi, wiązary dachowe, wiązary podłogowe i wielką, czterokołową belkę. Pozyskałem też kilka bali cedrowych od przyjaciela, który budował dom. Mam w domu tartak, więc mogłem zmielić cały cedr na siding – wspomina Sutherland.

Kiedy  przedstawił pomysł  domku na drzewie jako ofertę pod wynajem dla gości swojej żonie, Sabrina postawiła jeden warunek: Will musi zbudować drugą łazienkę. W przypadku jego poprzedniego Airbnb w przerobionym autobusie goście musieli wchodzić do ich prywatnego domu, by skorzystać z łazienki, ponieważ w autobusie nie było żadnej.

Sabrina pomogła mi w niektórych drobnych pracach, takich jak wykończenie podłogi i przycięcie niektórych desek. Była u mojego boku każdego dnia, kiedy wracała do domu z pracy – powiedział Will.

Popularność wynajmu szkolnego autobusu wzrosła tak szybko, że Will mógł z powodzeniem podnieść cenę z zaledwie 39,00 dolarów za noc do aż 120,00 dolarów. Z domkiem  na drzewie jest podobnie -Will na nim zarabia około 50 000 dolarów rocznie.

Te dwa miejsca są zarezerwowane prawie przez cały rok dlatego Will i Sabrina w zasadzie żyją cały czas u siebie w lesie, w małej społeczności swoich gości. Kiedy Will ma wolną chwilę, szybko kosi trawnik i uruchamia tartak, aby przygotować  drewno dla siebie i gości.

Luksusowa sławojka, z której korzystają goście obu wynajmów, została oceniona na 5 gwiazdek, a brak odgłosu spłukujących toalet i wody pod prysznicem tuż obok ich sypialni to komfortowa zmiana dla szczęśliwych gospodarzy, którzy mają teraz o wiele więcej czasu, aby spędzać go razem. Tak jak zaplanował, Will rzucił swoją pracę…

drzewie

 

 

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach

 

Dodaj komentarz