fbpx

Zjawisko pirolizy w kotłach EKO-WERY pomaga zmniejszyć emisję domowych zanieczyszczeń. Polskie rozwiązanie na smog!

W wyniku zmian zachodzących na rynku kotłów na paliwa stałe w Polsce, Firma EKO-WERY Pani  Teresy Strzelczyk prowadziła badania mające na celu opracowanie rozwiązań ekologicznych, które można by było zastosować w kotlarstwie.

Skutkiem prac związanych z doskonaleniem systemu grzewczego, zgłoszony został do Urzędu Patentowego RP wniosek na kocioł o nazwie Michał, oraz palnik do spalania dymu Wery. Rozwiązania te spotkały się z aprobatą ekspertów i użytkowników kotłów.

Podstawowym paliwem do kotłów Eko-Wery jest węgiel kamienny do celów energetycznych.  Paliwami zastępczymi  są węgiel brunatny oraz drewno opałowe z drzew  liściastych o dużej twardości.

Zamontowanie w komorze spalania palnika Wery pozwala na wywołanie zjawiska pirolizy dotąd kojarzonego z kotłami dużych mocy.  Dzięki niemu spaliny wydostające się z kotłów odznaczają się niezwykle niską emisją zanieczyszczeń gazowych. Dodatkowo  eliminuje on dymienie oraz podnosi znacząco efektywność energetyczną urządzenia co przekłada się na oszczędności z tytułu zakupu opału.

Potwierdzeniem efektywności pracy powyższych wynalazków jest uzyskanie przez kocioł o mocy 16 kW świadectwa potwierdzającego spełnienie rygorystycznych wymogów ekologicznych stawianych  urządzeniom  5 klasy oraz wyróżnienia instytucji ekologicznych.

Firma EKO-WERY dzięki swojemu kotłowi odebrała Ekolaur w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ekologii w kategorii Ekoprodukt, Zielone technologie. Została również wyróżniona za fakt, że kocioł Michał 25 z ręcznym podawaniem stałego paliwa jest wpisany na listę Euro TOPTEN.

 

 

 

 

 

Źródło:  materiały nadesłane

 

One thought on “Zjawisko pirolizy w kotłach EKO-WERY pomaga zmniejszyć emisję domowych zanieczyszczeń. Polskie rozwiązanie na smog!

  • 25 września 2023 at 08:53
    Permalink

    W Polsce skończy się smog dopiero wtedy, gdy górnicy wykopią ostania łopatę “polskiego złota”.

    Reply

Dodaj komentarz