fbpx

W Bristolu w Wielkiej Brytanii kontenery transportowe są przerabiane na przytulne domy dla ludzi bezdomnych

Już kilka kontenerów transportowych na terenie całego Bristolu, zostało przerobionych na mieszkania dla bezdomnej populacji tego miasta.

Organizacja charytatywna “Help Bristol’s Homeless” pozwoliła nam zajrzeć do środka jednego ze starych kontenerów składowych, który to ekipa z organizacji przerabiała dla bezdomnych w Bedminster. Firma jest zdeterminowana w realizowaniu swojej misji, dążącej do transformacji jakości życia osób bezdomnych, dzięki zapewnianiu zakwaterowania, tym którzy śpią bez dachu nad głową. Miejsce do bezpiecznego spoczynku nie powinno być formą uprzywilejowania ale prawem.

Jak widnieje na stronie organizacji:

“W przeciwieństwie do innych organizacji charytatywnych zajmujących się problemem bezdomności, nasze założenia zakładają, że na początku najważniejsze jest załatwienie zakwaterowania, cała reszta przychodzi później.”

“Wiele złożonych czynników może doprowadzić do problemu bezdomności, tak bardzo jednak jak prawdziwy jest fakt, że problemy te należy rozwiązać, aby utrzymać ludzi z dala od życia na ulicy, tak bardzo wierzymy, że priorytetem w takiej sytuacji musi być przeniesienie tych ludzi do bezpiecznego i komfortowego zakwaterowania.”

“Z tego miejsca, możemy pomóc im zwiększyć standard życia i odkryć drzemiące w nich potencjały.”

 

Domy z przerobionych kontenerów, zostały zaopatrzone w kuchnię, salon, łazienkę i sypialnię. Takie zakwaterowanie będzie dostępne dla każdego kto spędza na ulicach miasta okrągły rok. Zapewnienie odpowiednich warunków mieszkaniowych, ma na celu pomóc tym, którzy śpią bez dachu nad głową, znaleźć stabilną pracę.

Firma deweloperska “Colliers International” przekształciła dwa z wcześniej wspomnianych kontenerów, stając się jednym z wielu przedsiębiorstw zaangażowanych w ten projekt. Wśród nich można wymienić “EDF Energy”, “Barratt Homes” i “Balfour Beatty”.

 

Wypowiadając się dla Bristol Live, weteran wojenny i restaurator Jasper Thompson – założyciel “Help Bristol’s Homeless in 2017” – powiedział: “Górnicy (z Colliers International) byli fantastyczni. Bez ich pomocy byłoby o dwie osoby więcej śpiące na ulicach.”

Jasper zdecydował się założyć organizację charytatywną, po tym jak w Bristolu zaczęła zwiększać się liczba osób śpiących bez dachu nad głową. Organizacja powstała, więc daleko przed odkryciem patentu przerabiania kontenerów transportowych w tymczasowe mieszkania dla bezdomnych. Ci którym przypisany zostanie dom, oprócz zakwaterowania dostają też wsparcie w jego utrzymaniu.

Jak twierdzi Jasper : “Dajemy im też możliwość rozwijania nowych umiejętności, dzięki pomocy w przerabianiu innych kontenerów w przestrzenie mieszkalne.”

“Ten ambitny projekt wznosi się na wyższy poziom pomagania, transformując stare kontenery transportowe w mieszkania, pracownicy “Colliers International” tak naprawdę pomogą transformować życia ludzi bezdomnych z Bristolu.”

 

 

Źródło: scienceinsanity

Tłumaczenie: Joanna MM

One thought on “W Bristolu w Wielkiej Brytanii kontenery transportowe są przerabiane na przytulne domy dla ludzi bezdomnych

  • 2 grudnia 2022 at 14:28
    Permalink

    A w Antwerpi jest postawiona wioska z kontenerów dla Ukraińców i płacą za to 650 e

    Reply

Dodaj komentarz