fbpx

W Warszawie otwarto całodobowy sklep samoobsługowy, czynny w każdą niedzielę niehandlową

Innowacyjny sklep zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Światowida 18. Działa przez całą dobę, także w niedziele niehandlowe. Projekt ma charakter eksperymentalny, lecz jeśli się przyjmie, podobne sklepy mogą pojawić się w innych częściach Warszawy.

Jak przekonuje firma Carrefour, nowy sklep jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Ma to być całodobowy sklep z najbogatszą ofertą spożywczą sprzedawaną w tym modelu w Polsce, którą zbudowano na podstawie preferencji zakupowych klientów.

Nowy sklep ma być zaopatrzony w typową ofertę ” food-to-go”, czyli przekąski, kanapki czy napoje. Znajdą się tam również artykuły świeże, takie jak owoce i warzywa, pieczywo i masło, produkty wymagające przechowywania w lodówce jak nabiał, wędliny, ryby czy towary pierwszej potrzeby np. mąka, ryż, cukier, olej, kawa, herbata, przyprawy. Bedzie się można także zaopatrzyć w  dania gotowe, podstawowe artykuły higieniczne, karmy dla zwierząt oraz produkty ekologiczne jak roślinne mleko, komosa ryżowa czy hummus.

Obsługa sklepu odbywa się przy pomocy automatów, które dostosowane są do charakteru produktów. Zakupy będą podawane klientom przy pomocy wind, przystosowanych do artykułów nawet tak delikatnych jak jajka.

Produkty wybiera się poprzez panel dotykowy. Wybór zakupów oraz płatność przy pomocy karty lub aplikacji BLIK odbywa się tylko raz, a odbiór produktów realizowany jest w poszczególnych maszynach. W sklepie samoobsługowym zlokalizowany jest także automat z kawą, a przed sklepem czekają specjalnie oznakowane miejsca parkingowe.

W sklepie nie znajdziemy nikogo z obsługi, wszystko odbywa się automatycznie. W razie problemów klienci mogą poprosić o pomoc dzwoniąc na całodobową infolinię. Dostępność towaru będzie monitorowana i uzupełniana w miarę potrzeb przez pracowników pobliskiego sklepu Carrefour Market.

Jeśli testy nowego rozwiązania, które potrwają kilka miesięcy, okażą się obiecujące,  istnieje szansa na upowszechnienie tego typu sklepów np. w osiedlach mieszkaniowych, miejscach turystycznych oraz w wersji mobilnej.

Źródło: Dobre Wiadomości

Dodaj komentarz