fbpx

Inicjatywa społeczna “Pies w Koronie” oferuje pomoc dla właścicieli zwierząt, którzy przebywają na kwarantannie

Inicjatywa ma na celu pomoc m.in. osobom przebywającym na kwarantannie oraz seniorom w opiece nad zwierzętami.  Jej inicjatorką jest Joanna Broda, która jest adwokatem i zajmuje się kynologią. Kiedy problem z pandemią COVID-19 pojawił się w Polsce, odwołała swój służbowy wyjazd. Spojrzała na swoje dwa psiaki i powiedziała: “co by z wami się działo, gdyby mnie coś dopadło? To był właśnie impuls do tego, by założyć grupę – dodaje.

Obecnie grupa “Pies w Koronie” ma już blisko 60 tys. użytkowników. – To wolontariusze i osoby potrzebujące – zaznacza Jolanta Broda. Założycielka nie spodziewała się, że to małe grono osób aż tak się rozrośnie. – Bardzo szybko dołączyłam z drugą administratorką do całego projektu. Zajęłam się regulaminem i kontaktem z mediami – tłumaczy. Skupiają się głównie na wyprowadzaniu zwierząt i transporcie do weterynarza

Do rozpowszechniania swojej inicjatywy wykorzystują Facebook. – To narzędzie darmowe i łatwo dostępne – nawet dla seniorów. Pozwala nam szybko znaleźć pomoc lub jej udzielić – uważa Jolanta Broda.- Pomagamy osobom podczas kwarantanny, chorym, starszym oraz pracownikom służby zdrowia, którzy teraz dzielnie walczą w szpitalach. Odmawiamy jedynie tym, którzy chcą nas oszukać… I nie wyprowadzają zwierząt z lenistwa – podkreśla. – Ludzie czasami zachowują się okropnie. Na szczęście wolontariusze są czujni – przypominamy im też, by uważali na siebie – dodaje.

Inicjatywa “Pies w Koronie” pomaga też osobom, które nie mogą mieć zwierząt – z różnych powodów – a przebywanie w ich towarzystwie sprawia im wielką radość. Mogą mieć czworonoga chociaż na chwilę. – Spełnia się ich marzenie – jest obok nich wreszcie ten wymarzony “psi przyjaciel” – tłumaczy.

Źródło: polsatnews.pl

 

 

Dodaj komentarz