fbpx

102-latka pokonała już raka i sepsę, teraz po raz drugi wyzdrowiała po Covid-19

Angelina Friedman w ciągu swojego 102-letniego życia pokonała wiele chorób, między innymi raka i sepsę. Kobieta w kwietniu tego roku uporała się z koronawirusem, a teraz – jak informuje portal CNN – po raz kolejny udało jej się pokonać SARS-CoV-2.

Pierwszy raz Friedman zakaziła się koronawirusem w marcu, podczas pobytu w szpitalu z powodu drobnego zabiegu. Kobieta spędziła z tego powodu kilka tygodni w izolacji, choroba objawiła się u niej wysoką gorączką. 102-latka doszła jednak do zdrowia.

Pod koniec października u Friedman ponownie stwierdzono SARS-CoV-2. Wśród symptomów choroby wystąpiła u niej gorączka i kaszel. Amerykanka ponownie poddała się kwarantannie a 17 listopada jej test na Covid-19 dał wynik negatywny.

Angelina Friedman z powodu wieku ma już problemy ze słuchem i wzrokiem, jest jednak bardzo radosną i lubianą osobą. W wolnych chwilach lubi dziergać na drutach.

102-latka urodziła się w trakcie pandemii hiszpanki

Angelina Sciales (aktualnie Friedman) przyszła na świat w 1918 roku na statku, który przewoził imigrantów z Włoch do Nowego Jorku. Panowała wtedy pandemia grypy hiszpanki.

Matka Angeliny zmarła podczas porodu, niemowlęciem zajęły się jej dwie siostry. Rodzina spotkała się z ojcem w Nowym Jorku. W trakcie swojego życia kobieta pokonała już raka oraz sepsę. Teraz jest prawdopodobnie najstarszą osobą, która dwukrotnie wyzdrowiała z koronawirusa.

Źródło: CNN

Dodaj komentarz