fbpx

Era Wodnika przyniesie zmiany. Wiedza będzie największym bogactwem

Przywykliśmy uznawać datę 21.12.2020 za początek nowego czasu – Ery Wodnika – jednak czy słusznie? Sprawdź, co na ten temat mają do powiedzenia astrologowie.

Zaczęło się od koniunkcji

Zeszłoroczna koniunkcja Saturna z Jowiszem, była wydarzeniem, która zapoczątkowała zupełnie nowy okres w dziejach świata. Ów czas nazywany przez niektórych Erą Wodnika ma przynieść nowe, ewolucyjne zmiany w obszarze wyznawanych wartości i sposobów współpracy. Zdaniem astrolożki i psychoterapeutki, która publikuje astro-nowinki na stronie „Moonset Story”, czas, w który weszliśmy nie jest faktyczną Erą Wodnika (era ta będzie miała swój początek dopiero w 2166 r.) jednak z Wodnikiem ma wiele wspólnego – a mianowicie żywioł powietrza.

Przez ostatnie ponad 2000 tysiące lat Słońce w momencie Wiosennej Równonocy znajdowało się na tle znaku Ryb, wcześniej na tle Barana, zaś za jakiś czas będzie się znajdować na tle Wodnika – wyjaśnia Moonset i dodaje, że od 1981 roku jesteśmy w okresie przejściowym między dwoma epokami. I choć Era Wodnika jeszcze nie nadeszła, już teraz możemy czuć jej silny wpływ na tle przemian polityczno – społecznych.

Obecna [„epoka” przyp. red.] zaczyna się koniunkcją w Wodniku, więc możemy się spodziewać, że ten znak będzie wyznaczał ton dla nadchodzących 180 lat. Dlatego niektórzy astrologowie nazwali tą epokę „małą Erą Wodnika”, co prawdopodobnie doprowadziło do wiadomego przeinaczenia metodą głuchego telefonu – wyjaśnia pomyłkę astrolożka.

Mała Era Wodnika

Mała Era Wodnika będzie tej faktycznej erze bardzo bliska. Znak powietrza jest przecież żywiołem intelektu, wiedzy, nowych technologii i ruchu. Bardzo możliwe więc, że nadchodzący czas będzie sprzyjał poszerzaniu wiedzy i rozwijania wspólnot kolektywnych. Prawdziwym bogactwem będzie wiedza, a nie dobra materialne – władza zaś będzie w rękach osób, które będą miały największy i najszybszy dostęp do informacji. Nic dziwnego, że astrologowie często wspominają o fali postępującej cyfryzacji – w końcu wiedzę najszybciej przepływa drogą wirtualną – zatem dostęp do nowych technologii będzie kluczowy.

Nowy system społeczny wspierany przez żywioł Powietrza będzie opierał się przede wszystkim na zdolnościach intelektualnych, komunikacyjnych i interpersonalnych, a także tych związanych z obsługą nowych technologii – to one będą wyznaczać naszą pozycję społeczną i ewentualne obszary społecznego wykluczenia, choć jednocześnie dla Wodnika ważnym tematem jest wolność i sprawiedliwość społeczna, więc można mieć nadzieję, że nowe podziały będą mniej dotkliwe niż obecne – pisze na swojej stronie Moonset.

Różnice i zmiany

Erę Ryb cechowała potrzeba duchowości – to był okres, w którym powstały wszystkie monoteistyczne, wielkie religie, ale również rozwinęła się hierarchia, egocentryzm i patriarchat. Potrzeby jednostki były ponad potrzebami społecznymi, czego efektem była nadmierna eksploatacja Matki Ziemi. Era Powietrza będzie natomiast czasem, w którym wartości holistyczne i kolektywne znów wrócą do łask – zamiast rywalizacji cenniejsza będzie współpraca i kooperacja. Możliwe, że zmiana ta znajdzie zastosowanie w naukach takich jak medycyna, fizyka, matematyka i działalność humanitarna.

Wbrew newage’owym mitom, rzeczywista Era Wodnika raczej nie będzie Erą Miłości (Wodniki nie należą do bardzo uczuciowych, zaś miłość uniwersalna to idea bardzo istotna dla aktualnie „panujących” nam Ryb), za to najpewniej będzie to Era człowieka-cyborga, sztucznej inteligencji, czy też podróży kosmicznych – to wszystko bardzo bliskie jest Wodnikowi – podsumowuje Moonset.

Jeśli interesuje Cię astrologia, TUTAJ sprawdź, co na temat roku 2022 mówi horoskop chiński

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródła: Moonset Story

Dodaj komentarz