fbpx

Otwarto najpiękniejsze lotnisko na świecie z gigantycznym wodospadem w środku

Pierwsi zwiedzający mogli zobaczyć od wewnątrz, jak wygląda projekt warty niemal dwa miliardy dolarów.

Jewel Changi zostało okrzyknięte jednym z najbardziej designerskich lotnisk na świecie jeszcze na etapie projektu. Na obiekcie zajmującym powierzchnie ponad 135 tys. metrów kwadratowych znajduje się ponad 280 sklepów i restauracji.

Największą atrakcja nowego obiektu jest 40-metrowy wodospad, do którego przez dach co minutę wpływa blisko 40 tys. litrów wody. To największa na świecie konstrukcja tego typu, którą umieszczono we wnętrzu budynku. Przedstawiciele lotniska i architekt odpowiedzialni za projekt zapowiadają, że wieczorami na wodospadzie wyświetlane będą specjalne iluminacje, które w połączeniu z dźwiękiem tworzy7ć będą niezwykły spektakl.

Przestrzeń wkoło wodospadu wypełnia istna dżungla. W Leśnej Dolinie znajdziemy ponad 120 gatunków roślin, z czego pięć procent stanowią gatunki charakterystyczne dla lokalnego klimatu i krajobrazu. Nie zabraknie też paproci, orchidei i dwóch drzew oliwnych, które architekt zamówił z Hiszpanii.

Budowa Jewel Changi Airport rozpoczęła się w 2014, a 17 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie. Według wstępnych wyliczeń port lotniczy w Singapurze odwiedzi rocznie od 40 do 50 milionów podróżujących.

 

Dodaj komentarz