fbpx

Wszystko zaczyna się od intencji. 7 sposobów na lepsze życie

Każdy z nas pragnie kochać, być kochanym, odczuwać szczęście i czuć spełnienie. I choć wydaje się, że są to stany uzależnione od tysiąca warunków, pewna psycholożka zapewnia – wszystko jest możliwe, bo jest w tobie. Oto 7 technik, które pomogą uwolnić moc intencji, a tym samym zmienią życie na lepsze.

Klaudia Pingot, czyli youtuberka znana pod pseudonimem SpecBabka, to psycholożka i nauczycielka medytacji, która pomogła zmienić życie wielu osób. Jak? Przede wszystkim nauką zmiany myślenia. Oto 7 technik, które wg Klaudii uwalniają moc intencji. Wcielaj je w życie sukcesywnie każdego dnia, a niewątpliwie zauważysz zmianę.

Zasada nr 1. Dzieje się to, co nasz umysł przyjmuje za prawdę

Innymi słowy, dzieje się to w co wierzysz. Świetnym przykładem jest tu efekt placebo, czyli udowodniony i szeroko przebadany wpływ sugestii na odpowiedź biologiczną organizmu. Jeśli uwierzysz, że pigułka jest lekarstwem, w twoim organizmie uruchomią się procesy regeneracyjne, nawet jeśli tabletka była zwykłą witaminą bez znaczenia dla fizjologii organizmu.

Zasada nr 2. To, czego chcesz, już istnieje

Jeśli o czymś marzysz, to znaczy, że dostrzegłeś konkretny potencjał w nieograniczonej przestrzeni. Każdy potencjał natomiast to możliwość przejawienia się w twoim życiu – to zdejmuje ciężar odpowiedzialności za własne spełnienie.

Zasada nr 3. Wszystko pojawia się w życiu dwa razy

Rzeczy najpierw zadziewają się w głowie (lub wyobraźni), a dopiero potem manifestują się w określonej rzeczywistości. Jeśli o czymś marzysz, najpierw zwizualizuj co to ma być – określ, napisz, zobacz, narysuj. W taki sposób uruchomisz warunki, aby przejawiło się w świecie materialnym. Świetnym przykładem jest tu „Mapa Marzeń”.

Zasada nr 4. Dostajesz to, czego czujesz się wart, czyli najpierw zakochaj się we własnym życiu

Chcesz wejść w dobry związek? Marzysz, żeby ktoś pokochał cię bezwarunkowo? Klaudia radzi: najpierw pokochaj samego siebie. Osoby, które wierzą w siebie i oczekują od świata prezentów, faktycznie je dostają. Powód? Posiadają zdrowe poczucie własnej wartości. Jeśli masz przekonanie, że warto cię kochać i szanować, to w odpowiedzi od „dostaniesz” ludzi pełnych ciepła i życzliwości.

Zasada nr 5. Intencje są silniejsze niż cele – bo cele biorą się z głowy a intencje z serca

Cele to założenia praktycznego umysłu, intencje to potrzeby serca. Przy celach umysł próbuje kontrolować rzeczywistość, natomiast serce niczego nie kontroluje – to raczej uczucie i wiara niż oczekiwanie. Jeśli zatem o czymś marzysz, najpierw zapytaj samego siebie – w jakiej intencji twoje pragnienie miałoby się spełnić? Wyraź je, a następni poczekaj.

Zasada nr 6. Niech skutek poprzedza przyczynę

Brzmi jak paradoks? Okazuje się, że nieprzypadkowo. Przykład – marzysz o pracy dającej spełnienie? Poczuj spełnienie, a praca marzeń sama cię znajdzie. Czyli zamiast gdybać i oczekiwać określonych rezultatów, które mają sprawić, że poczujesz się w określony sposób, zrób na odwrót – poczuj spełnienie, radość, miłość, a warunki dostosują się do reszty.

Zasada nr 7. Zacznij wydawać komendy umysłowi

Zauważ, że umysł ma kilka obszarów. Jednym z nich jest świadomość, a więc racjonalna i plastyczna część odpowiedzialna za podejmowanie decyzji. Jednak pod nią znajduje się podświadomość – a więc sfera, która bardzo często niweczy decyzyjność naszego świadomego umysłu. Podświadomość działa nawykowo i zawsze wybiera to, co zna. Zamiast próbować kierować życiem za pomocą świadomości, zacznij wydawać podświadomości konkretne komendy. Będziesz zdziwiony, jak szybko w twoim życiu zadzieją się zmiany na lepsze.

Więcej informacji znajdziesz na kanale Klaudii Pingot

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

 

Dodaj komentarz