fbpx

Policjant Adrian Kosicki bohaterem na Florydzie. Uratował dziecko przed rekinem

Adrian Kosicki wypoczywał po służbie, spacerując wraz z żoną po Cocoa Beach na Florydzie. Idąc po plaży, policjant zauważył rekina zbliżającego się do chłopca, który pływał na desce tuż przy brzegu. Bez wahania wskoczył do oceanu, aby ratować dziecko. 

Cała sytuacja uwieczniona została na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych. Widać na nim,  jak w stronę chłopca płynie rekin, jego płatwa wyraźnie wystawała z wody. Drapieżnik zbliżał się do dziecka z dużą prędkością.

W tle słychać głosy gapiów krzyczących: “Hej, stary! Hej, tam jest rekin”.

Amerykański policjant Adrian Kosicki bez namysłu wskoczył do oceanu, by odciągnąć chłopca w bezpieczne miejsce. Na nagraniu widać, że rekin zbliżył się do dziecka na niewiele ponad metr. Mężczyzna zdołał wyciągnąć chłopca na brzeg, a rekin odpłynął.

– Dzięki Adrianowi nigdy nie dowiemy się, jakie były zamiary tego rekina, a ten mały chłopiec na zawsze będzie miał fajną historię do opowiadania. Dobra robota! – pogratulowali akcji swojemu koledze policjanci z Cocoa Beach.

Miejsce częstych ataków rekinów

Lokalny dziennik “Brevard Times” informuje, że Brevard County, gdzie znajduje się Cocoa Beach, jest na drugim miejscu pod względem liczby ataków rekinów na Florydzie. Na pierwszym miejscu znajduje się Volusia County, do którego należy między innymi Daytona Beach i New Smyrna Beach. Miejsca te uzyskały miano “światowej stolicy ataków rekinów”.

Do największej liczby ataków rekinów dochodzi od lipca do października, kiedy wody są cieplejsze i z kąpieli korzysta wielu turystów.

Dodaj komentarz