fbpx

On zrezygnował ze święceń, ona zrzuciła habit. Była zakonnica i niedoszły ksiądz zostali parą

Historia  tych dwojga brzmi jak scenariusz romantycznego filmu. Była zakonnica i kleryk zdecydowali się zrezygnować z życia duchownego, aby połączyć sięw miłości. Massiel Pereyra i Tomas Cam dzielą się teraz ze światem swoją historią poprzez media społecznościowe, a ich filmy z życia zakochanej pary zdobywają miliony wyświetleń na portalach społecznościowych.

Tomas i Massiel doszli do wniosku, że życie w zakonie nie spełnia ich oczekiwań. Gdy obydwoje opuścili swoje dotychczasowe zajęcia, zaczęli się umawiać jako przyjaciele. W końcu, poza wspólną przeszłością, to uczucie miłości okazało się tym, co ich łączy.

Tomas Cam z Peru opisał swój niecodzienny związek na swoim koncie na TikToku. Przyznał się w ten sposób swoim obserwatorom, że zdjął koloratkę i zakochał się w kobiecie, która była wcześniej zakonnicą.

Opuścili Kościół i znaleźli szczęście we wspólnym życiu

Zanim jednak doszło do tego, mężczyzna ukończył studia filozoficzne, zdobywając tytuł licencjata. Dopiero podczas nauki odkrył w sobie powołanie do bycia księdzem.

@tomascamr En realidad sí nos conocimos 🤭 #fyp #lima #limaperutiktok #limaperu🇵🇪 #religioso #cura #religioso #fypシ゚viral ♬ Chichiquetere – HCTM

Wybrankę serca poznał natomiast w seminarium duchownym, gdzie studiował teologię. W tym samym czasie dziewczyna również przygotowywała się do kościelnej posługi, żyjąc w klasztorze w Limie. Oboje spotykali się od czasu do czasu na zajęciach, jednak początkowo nie było między nimi zainteresowania. Swój los zawierzyli Bogu.

— Pamiętam, że przez te wszystkie lata rozmawiałem z nią najwyżej, nie wiem, trzy razy. Byłem naprawdę skupiony na swoich sprawach — wyznał niedoszły ksiądz.

Kobieta zdradziła potem, że zawsze była “zakonnicą kontemplacyjną”, dlatego spędzała wiele czasu “w ciszy i samotności”.

Kiedy Tomas sumiennie przygotowywał się do przyszłego posługiwania jako duchowny, Massiel nagle przestała uczęszczać na uczelnię.

Okazało się później, że będąc pełna wątpliwości co do swojego powołania, Massiel zrzuciła habit i opuściła klasztor. Jej przyjaciel ze studiów również nie był pewien, czy gotów jest na spędzenie życia w kościelnych murach. W końcu, po roku, zdecydował się przerwać naukę.

@tomascamr Síguenos en Instagram! Versión de Año Nuevo! Un saludo a todos ustedes #añonuevo #2023 #love #amor #parejas #tip #fyp ♬ sonido original – Tomas Cam

— Opuściłem seminarium po siedmiu latach. Ona odeszła z klasztoru po sześciu — wylicza były kleryk.

Oboje pragnęli służyć Bogu, ale ostatecznie połączyło ich uczucie do siebie

W końcu para nawiązała kontakt poprzez media społecznościowe. W trakcie jednej z rozmów online zdecydowali, że warto się spotkać. Już po pierwszym spotkaniu stało się jasne, że oboje przypadli sobie do gustu.

— Nie wiem, czy widzieliście kiedyś te filmy, w których jedna osoba mówi, a druga słucha, jak zahipnotyzowana? Tak właśnie było w moim przypadku. Zachwyciła mnie i chciałem jej cały czas słuchać — zwierzył się mężczyzna w sieci.

Wspólnie prowadzą konta w kliku serwisach internetowych, takich jak YouTube, Instagram i TikTok, gdzie zdjęcia i filmy z ich udziałem oglądają tysiące użytkowników. Jedno z nagrań Tomasa Camy na tej ostatniej z platform wyświetlono blisko cztery miliony razy!

https://www.instagram.com/p/CqRZGA0LzN8/?utm_source=ig_embed&ig_rid=83c3ddb2-46b0-4e63-bd88-b98a5c7e62f6

 

One thought on “On zrezygnował ze święceń, ona zrzuciła habit. Była zakonnica i niedoszły ksiądz zostali parą

  • 12 sierpnia 2023 at 20:13
    Permalink

    To nie są dobre wiadomości. Bo jeśli ów Pan miał rzeczywiście powołanie na Księdza, a Siostra przyrzeczenia, to On nie zazna pokoju, a Siostra złamała obietnicę daną Bogu.

    Reply

Dodaj komentarz