fbpx

“Sami swoi” wracają! Trwają zdjęcia do kolejnej części kultowego filmu

Film “Sami swoi” w reż. Sylwestra Chęcińskiego zyskał status kultowego. Przypadki skonfliktowanych rodzin zdobyły sympatię Polaków, a powtórki tej popularnej komedii regularnie pojawiają się w telewizji niemal podczas każdych świąt. Entuzjaści tego filmu mogą się cieszyć — dowiadujemy się, że niebawem będzie można zasiąść do seansu kolejnej odsłony “Samych swoich”.

Produkcja “Sami swoi” opowiadają o losach dwóch zwaśnionych rodzin — Kargulów i Pawlaków, mieszkających obok siebie. Film, który pojawił się na ekranach w 1967 roku, szybko zdobył serca widzów. W głównych rolach wystąpili Wacław Kowalski i Władysław Hańcza, na liście aktorów znaleźli się także Zdzisław Karczewski i Ilona Kuśmierska.

„Sami swoi” wracają! Niedługo premiera nowej części znanej komedii

Kultowy film „Sami swoi” doczekał się kontynuacji – w 1974 roku pojawiło się „Nie ma mocnych”, a w 1976 roku „Kochaj albo rzuć”, gdzie Anna Dymna wystąpiła jako wspólna wnuczka Kargula i Pawlaka. Trylogia zostanie wkrótce wzbogacona o kolejną odsłonę – trwają prace nad prequelem „Samych swoich”.

“Scenariusz oparty na własnej książce “Czyim ja żyłem życiem” stworzył Andrzej Mularczyk” – informuje portal naekranie.pl.

Reżyserią filmu zajmie się Artur Żmijewski, znany z pracy nad kilkoma odcinkami serialu “Ojciec Mateusz”, gdzie występuje również jako główny bohater.

Obsada nowej części komedii

Pojawiły się już niektóre informacje o filmie: produkcja będzie miała miejsce w Muzeum — Kaszubskim Parku Etnograficznym im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach.

“Fabuła filmu skupia się na czasach przed II wojną światową i kończy się w momencie, gdy rodziny Pawlaków i Kargulów opuszczają Kresy, udając się na Ziemie Odzyskane” – poinformował „Super Express”.

W główne role wcielą się Zbigniew Zamachowski jako Kazimierz Pawlak oraz Mirosław Baka jako Władysław Kargul. Nowa odsłona komedii trafi na ekrany kin w przyszłym roku, choć dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

One thought on ““Sami swoi” wracają! Trwają zdjęcia do kolejnej części kultowego filmu

  • 13 kwietnia 2023 at 11:02
    Permalink

    Tylko nie Zamachowski!!!!!! Już udało mu się spaprać postać Michała Wołodyjowskiego!!!! Chcecie teraz obrzydzić nam Pawlaka?Ta decyzja woła o pomstę do nieba!!!!

    Reply

Dodaj komentarz