fbpx

Wierny przyjaciel nie opuszcza chorego na autyzm chłopca na krok, nawet podczas pobytu w szpitalu

Oto kolejny dowód na to, ze pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zdjęcia przedstawiają psa o imieniu Mahe, który ani na krok nie opuszcza cierpiącego na autyzm 9-letniego chłopca, podczas wizyty w szpitalu.

James Isaac ma problem z mową, nie czuje się komfortowo, kiedy ktoś go dotyka. Na szczęście chłopiec ma Mahe – psa do pomocy, który nigdy nie opuszcza jego boku. Niedawno, chłopiec był w szpitalu na badaniu rezonansem magnetycznym, aby zdiagnozować jego napady, jego przyjaciel został wpuszczony razem z nim. Położył się obok w szpitalnym łóżku. Nawet w momencie badania, Mahe pozostał oddany i opiekował się swoim młodym panem, będąc zaraz przy nim.

5

2

3

„On po prostu patrzył się na Jamesa i wyglądał na naprawdę zmartwionego.” – powiedziała mama chłopca.

Pomoc Mahe podczas niedawnej wizyty w szpitalu była bezcenna. Michelle mówi, że najlepszy przyjaciel James’a jest tak samo ważny każdego dnia. Podczas prowadzenia chłopca na wędrówki troszczy się o jego bezpieczeństwo. Wyszkolony pies sprawia, że James zachowuje spokój, bez jego towarzystwa odczuwał niepokój i strach.

4

„Istnieje pewna magia, która działa między dzieckiem z autyzmem a psem – po prostu potrafi w doskonały sposób uspokoić dziecko.” – powiedziała Wendy Isaacs. „Dziecko utrzymuje kontakt wzrokowy z psem, mimo, że często z własnymi rodzicami czy rodzeństwem nie potrafi.”

6

Pies potrafi również wykryć wczesne symptomy ataków chłopca, i odpowiednio wcześnie ostrzec rodziców.

Źródło: stuff.co.nz, fot.: facebook

 

Dodaj komentarz