fbpx

Fotografowie dzielą się z nami zdjęciami które uświadamiają nam, że jako ludzkość damy sobie radę

Dzięki fotografii mamy możliwość zmieniania świata i naszego spojrzenie na świat.

Czasami wydaje się nam, że w dzisiejszych czasach słyszymy tylko negatywne wiadomości. Jednak te zdjęcia ludzkiej empatii, pokazują ludzkość od strony najlepsze. I to właśnie takie ujęcia powinny być eksponowane częściej.

Aby rozpowszechniać więcej tego rodzaju obrazów,  podjęliśmy współpracę z grupą fotografów w EyeEm, aby odszukać zdjęcia, które dają ludziom nadzieją.

Poniższe zdjęcie ukazuje rześkie chwile robotnic w Myanmar, śmiejące się – po długim rozstaniu – matkę i córkę, muzyka weselnego, pełnego pasji, który daje się z siebie  wszystko, a nawet więcej.

Spójrzcie na te pełne energii zdjęcia, które pozwalają zobaczyć świat ludzkim okiem.

1Autor: call_me_Dave/EyeEm

Od fotografa: „Byłem pod ogromnym wrażeniem kiedy w bardzo małej i biednej wiosce, w pobliżu Pindaya, Myanmar zobaczyłem te kobiety. Pracowały ciężko na placu budowy obok świątyni buddyjskiej, gdzie spędziłem noc, wędrując. Jako okazjonalny podróżnik mogę powiedzieć że kiedy widzą ich twarze to czuję,  żśmiech scala ludzi. Kiedy jesteśmy z dala od domu, pomiędzy ludźmi którzy mówią innym językiem i czujemy się jakby obcy, śmiech pozwala nam poczuć że przynależymy do jednego gatunku ludzkości”.

2

Autor: larsbaek/EyeEm

Od fotografa: „Kiedy moja dziewczyna i jej mama czasami przebywają z dala od siebie – mimo innego  miejsca i czasu nadal łączy ich więź i bliskość, które istnieją niezależnie od wszystkiego. Miałem szczęście uchwycić taki moment, na wzgórzu niedaleko Everum, w Norwegii, gdzie cieszyliśmy się widokami i świeżym powietrzem. To zdjęcie jest dla mnie jak balsam, gdyż ja i moi krewni również mieszkamy na różnych kontynentach. Wywołuje u mnie  uśmiech i poczucie żświat jest lepszy”.

3Autor: NathanGoldenzweig/EyeEm

Od fotografa:świetle obecnych skandali ogólnoświatowej piłki nożnej i kryzysu uchodźców,ucieszyłem się, dowiadując, że klub piłkarski w moim mieście – Fortuna Dusseldorf zaprosił kilkoro dzieciaków które opuściły swe  rozdarte wojną i  biedne kraje aby wziąć udział w naszych treningach.
Obecnie pracuj
ę nad serialem o imigrantach – ukazującym ich w pozytywnym świetle.  Nagły napływ kilkuset tysięcy uchodźców spolaryzował politycznie Niemcy. Chciałbym to zmienić przez fotografię, wiedząże każdy uśmiech na twarzy dziecka może zachęcić innych do dalszej pomocy i pozbyć się strachu przed obcymi, a tym samym odnowić wiarę w ludzkość.

 

4Autor: FroiRivera/EyeEm

Od fotografa: Ludzie nie są jedynymi żyjącymi istotami, które potrzebują miłości i troski. Nasza planeta jest domem nie tylko dla ludzi, ale dla wszystkich żywych istot wokół nas. Ludzkość to nie tylko koncentrowanie się na samym człowieku, ale oznacza także okazywanie serca naszym sąsiadom i  środowisku.

 

5Autor: aiye/EyeEm

Od fotografa: Podczas występu ulubionego zespołu na żywo,  chłopak zapytał dziewczynę: ”Wyjdziesz na mnie?” Dziewczyna rzuciła mu się w ramiona i wykrzyknęła”Tak”! Oboje mają na sobie mundury, jakby byli  żołnierzami walczącymi o miłość.

 

6Autor: zorrolang/EyeEm

Od fotografa: Większość ludzi na świecie myśli że wiara powinna rodzić się z wielkich rzeczy. Ja jednak myślę że czasami wiarą przywrócić można dzięki małym małym i niewinnym rzeczom, takim jak np. dzieci. To od dzieci powinniśmy się uczyć czystości i prostoty: jak się wzajemnie kochać,  pomagać sobie i  zwyczajnie jak  się śmiać.

 

7Autor: DannielC/EyeEm

Od fotografa: Zrobiłem to zdjęcie podczas demonstracji która odbyła się w Brukseli, 27.09. Jej celem było powitanie wszystkich uchodźców przybyłych z Syrii, Iraku i innych krajów, którzy trafili do Brukseli w ucieczce przed wojną lub zagrożeniem ze strony tych państw. W trakcie demonstracji widziałem jak niektórzy ludzie pochodzący z Belgii, mimo swych własnych problemów, okazywali wsparcie  uchodźcom. Zainspirowało mnie to i zrozumiałem  że za granicami naszych krajów żyją ludzie którzy po prostu chcą pokoju, ale jest też wielu takich ludzi, którzy są gotowi im pomóc.

 

8Autor: adipatel/EyeEm

Od fotografa:  Myślęże to zdjęcie odbudowało moją wiarę w ludzi dlatego że pokazuje miejsce, gdzie mimo, że nie ma elektryczności czy technologii, dzieciaki i tak się uśmiechają. Jeżeli przyjdzie taki dzień , że i mi się to przytrafi, to nie będę przygnębiony bo widzę, że dzieci potrafią  cieszyć się nawet w takich warunkach.

 

9Autor: katzz94/EyeEm

Od fotografa: Ten moment szczęścia jest jedną z najlepszych rzeczy – zdajesz sobie sprawę jak bardzo jesteś szczęśliwy, a czasem nawet musisz to głośno wykrzyknąć, aby słyszeli cię inni.

 

10Autor: helencarosi/EyeEm

Od fotografa: Zacząłem dokumentować codzienne życie ludzi, próbując na zdjęciach uchwycić autentyczną esencję człowieka i ludzkości. Dla mnie, fotografia jest przekazem ekspresji, nośnikiem wiadomości które często nie mogą zostać wypowiedziane w sposób werbalny. Zdjęcie zostało zrobione w Calabrii, Włoszech.

11Autor: WillemDouven/EyeEm

Od fotografa: To ujęcie zostało zrobione podczas inauguracyjnyego meczu bejsbolowego, w wykonaniu wolontariuszy, w środowe popołudnie w Antwerp, Belgii. To, że poświęcili oni swój czas na pomoc dzieciom, aby zobaczyć jak świetnie bawią się i uprawiając sport, zamiast oglądania go w TV, co często się dzisiaj dzieje, przywraca mi wiarę w ludzi, mimo, wielu nieszczęść, które w dzisiejszych czasach mają miejsce na świecie.  

Autor: dantes1401/EyeEm

Od fotografa: To zdjęcie zostało zrobione podczas wesela, moją uwagę przykuło nastawienie piosenkarza. Był tak uśmiechnięty i szczęśliwy, jakby był na własnym weselu. Szczęście i miłość to dwie rzeczy, które potrafią uchronić nas od ignorancji. Fakt że istnieją tacy ludzie jak osoba przedstawiona na zdjęciu, daje nam nadzieję na przyszłość.

13Autor: Jeffeico0607/EyeEm

Od fotografa: Jestem fotografem-amatorem, który kocha ludzi. Każdego człowieka, ze swoją osobowością i marzeniami, oddzielnie, na swój sposób. To co przywraca moją wiarę w ludzi to fakt, że każdy człowiek ma niezwykłą moc aby czynić dobro. I nikt nie urodził się po to, aby żyć w samotności i pustce.

Autor: ClaudiaGiumilost/EyeEm

Od fotografa: Tak długo, jak ludzie będą budzić się rano z uśmiechem, tak długo dusza ich będzie uratowana.

Źródło: huffingtonpost.com, tłumaczenie: Ewelina Kulesza

Dodaj komentarz