fbpx

System i to co poza nim…

 

Czym tak naprawdę jest to co nazywamy systemem? Czy jest możliwe życie poza systemem? Czy system to coś złego? Czy rację mają Ci, którzy chcą walczyć z systemem? Czy jesteśmy w stanie funkcjonować w większych zbiorowościach, nie korzystając z żadnych ram ani reguł?

To dobre pytania, które warto sobie zadawać żyjąc we współczesnym społeczeństwie.
Wydaje się, że rozwiązaniem nie jest anarchia czy brak jakiegokolwiek porządku – rozwiązaniem jest „odkurzenie” systemu. Dlaczego? Przyjrzyjcie się parom poniższych zwrotów. Te z lewej pokazują na system pełen nieprawidłowości (często ukryte i podświadome wyznaczniki wzmacniające stary porządek i podtrzymujące go) – te z prawej wskazują na „system” bardziej zdrowy.

Pracuj do upadłego – Dbaj o odpoczynek i balans między pracą i odpoczynkiem; Miej zamiar znaleźć zajęcie, które będzie w zgodzie z Twoim sercem i da Ci godziwy zarobek

Śpiesz się – Zwolnij; kilka razy dziennie zatrzymaj się i przez chwilę głęboko oddychaj, jeśli nie uda Ci się spojrzeć komuś oczy albo powąchać kwiatu nawet nie zauważysz kiedy minie kolejny dzień.

Konsumuj – Bądź uważny; pytaj siebie czy musisz kupować wszystko co wpadnie Ci w ręce

Choruj – Dbaj o zdrowie; bądź nastawiony raczej na profilaktykę

Lecz się – Uzdrawiaj się, biorąc pod uwagę swoje ciało, umysł i duszę

Martw się – Pielęgnuj w sobie cechę zaufania (lub wiarę, jeśli ze względu na swoją religijność wolisz nazywać to w ten sposób)

Naśladuj – Miej swoje zdanie; bądź sobą… na siedem miliardów ludzi nie ma takiego drugiego człowieka jak Ty. Nie musisz z nikim się porównywać…

Narzekaj – Ucz się doceniać to co masz; pielęgnuj w sobie wartość wdzięczności. Jeśli Twoja obecna sytuacja nie odpowiada Ci, najpierw uznaj to co jest i z tego poziomu pomyśl co mógłbyś zmienić.

Umieraj – Żyj pełnią życia …nie musisz codziennie skakać na bungee, żeby Twoje życie było dobre …doceniaj wartość małych momentów i ulotnych chwil.

Jak wybrać to, co znajduje się po prawej stronie? Dokładnie tak – WYBRAĆ. Nie walczyć, ale wybrać od nowa. To co stare (nie mam tu na myśli starszych osób – bo Ci często mają w sobie gotowość i mądrość) nie może ulec zmianie poprzez kosmetykę. Trzeba odważnie patrzeć przed siebie …budować od nowa i wspierać tych, którzy myśląc podobnie, wychodzą poza dotychczasowy system. To dzięki ich inspiracji i determinacji my też odnajdziemy w sobie tę samą odwagę!

936228 466926236718453 1351225480 n

Dodaj komentarz