fbpx

Udało się zebrać 6 mln zł dla chorej Zuzi. Dziewczynka poleci na leczenie do USA

55 dni – tyle wystarczyło na zebranie kwoty potrzebnej na leczenie 7-letniej Zuzi. Dziewczynka cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dzięki zebranej kwocie – ok. 6 mln złotych – Zuzia pojedzie na specjalistyczne leczenie do USA.

Policzyłyśmy z koleżanką bardzo dokładnie. Wystarczyło okrągłe 55 dni aby zebrać pieniądze dla Zuzi. To największy sukces naszej fundacji, ale i samych Polaków, którzy wpłacili pieniądze na leczenie – mówi portalowi tvp.info Agnieszka Nowik z fundacji „Siepomaga”.

Udało się. Dzięki przeprowadzonej przez fundację „Siepomaga” zbiórce udało się zebrać 5 mln 914 tys. 866 zł i 62 gr. To ponad 100,05 procent kwoty, która była potrzebna, aby pomóc dziewczynce. Złożyło się na nią prawie 80 tys. darczyńców.

e1c598 ace444c55cad484489cc724fa3d9148a

Pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie w klinice w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych.

Zuzia od urodzenia cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Ból, który doskwiera dziewczynce, można porównać do poparzenia wrzątkiem. Różnica jest tylko taka, że on nigdy nie przemija. Całe ciało pokrywają pęcherze, tworząc jedną wielką, niegojącą się ranę. Przy delikatnym dotknięciu skóra dziewczynki odrywa się.

Choroba pęcherzowego oddzielania się naskórka dotyka jedną na 50 tysięcy osób. W skórze chorującego brakuje specjalnego spoiwa, które łączy poszczególne warstwy, przez co łatwo o jej naruszenie i urazy. Bolesne pęcherze występują również w przełyku, uszach, żołądku czy nawet w oczach.

Wielu z nas myślało, że to nie ma szans się udać, że takie rzeczy dzieją się tylko w Ameryce, a tu proszę Polska. Nam się to udało. To my, Polacy, wysyłamy dziecko, które potrzebuje leczenia. Możemy być z siebie dumni – dodaje Nowik.

Zuzia od niedzieli przebywa w szpitalu w Salzburgu, gdzie przechodzi specjalistyczne zabiegi m.in. leczenia przełyku.

1282678

Źródło:tvp.pl

Dodaj komentarz