Nastolatka z zespołem Downa spełniła swoje marzenie i została modelką

Kilkanaście lat temu promowanie różnorodności w świecie mody sprowadzało się do walki z rasizmem. Czarnoskóre modelki na wybiegach i stronach magazynów poświęconych modzie wciąż były rzadkością. Później do głosu doszły kobiety plus size. Branża otwiera się powoli na kolejną grupę kobiet: niepełnosprawnych, które – jeśli tylko im na to pozwolić – w obiektywie aparatu czują się jak ryba w wodzie.

Od kilku dni australijskie media opisują historię 18-letniej Madeline Stuart z Brisbane, modelki z zespołem Downa. Jako, że dziewczyna lubi taniec i pływanie, pewnego dnia postanowiła się odchudzić. Z pomocą matki i lekarzy udało jej się zrzucić 20 kg. Nastolatka nabrała energii i pewności siebie, co zamierzała wykorzystać w szczytnym celu. Pozując do zdjęć i wczuwając się w rolę modelki podjęła walkę z dyskryminacją ze względu na niepełnosprawność.

Śmiałość i determinacja Madeline Stuart w krótkim czasie urzekły nie tylko setki tysięcy internautów, ale i australijską markę Living Dead Clothing, która w swoich kampaniach promuje różnorodność i otwartość wobec kobiet zmagającymi się z nieuleczalnymi chorobami. Dziś 18-letnią modelkę możemy więc oglądać w co najmniej kilku stylizacjach – w kwiecistej sukience, wzorzystych legginsach czy w bikini. Zważając na jej rosnącą popularność, Madeline Stuart zaskoczy nas jeszcze nie raz.

Madeline Stuart przekonuje, że osoby z zespołem Downa mogą zrobić wszystko, ale we własnym tempie, dlatego wystarczy dać im szansę, a efekty przerosną najśmielsze oczekiwania. Kto wie, może 18-latka, śladem Jamie Brewer, która wzięła udział w tegorocznym New York Fashion Week, pojawi się kiedyś na wybiegu?

Galeria

{gallery}wiadomosci_2015/05.25/2{/gallery}

Źródło: snobka.pl

Dodaj komentarz