fbpx

Dlaczego samotnik to najbardziej lojalny kompan, jakiego poznasz?

Samotnik nie jest samotnym człowiekiem. W istocie są to dwa całkowicie różne pojęcia. Samotnik i osoba samotna to niemal przeciwstawne określenia. Ten pierwszy robi to z wyboru, niespecjalnie czuje się samotny i zwykle taki też nie jest.

Jeżeli przyjaźnisz się z takim człowiekiem, zaznałeś prawdziwego przywileju. Oczywiście nie dlatego, że samotnicy myślą o sobie w kategoriach lepszości. Wręcz przeciwnie, stąpają twardo po ziemi, nie marnując zbyt dużo czasu na niepotrzebne interakcje.

Samotnik zastanowi się dwa razy, zanim wybierze ludzi do swojego otoczenia. Ma wrodzony dar analizowania oraz zawiera przyjaźnie na głębokiej i zdrowej podstawie. Zwykle nie lubi plotkować ani zagłębiać się w inne płytkie tematy. Dlatego osoby silnie skoncentrowane na powierzchowności nie będą jego preferowanym towarzystwem. Mimo to, dzięki głębokiemu i intelektualnemu podejściu do życia, samotnik lepiej rozumie ludzi oraz sposób, w jaki żyją.

Samotnik-ekstrawertyk z łatwością komunikuje się niemal z każdym, z kim chce. Zawarcie zdrowej interakcji z drugim człowiekiem nie sprawia mu trudności. Nie czuje się również zakłopotany będąc w tłocznych miejscach.

Mimo to, taki człowiek wciąż wybiera swoją drogę i swoje ścieżki, ponieważ nie chce spotykać się z każdym. Wychodzi z założenia, że lepiej żyć samemu, niż otaczać się sztucznymi, nieszczerymi znajomymi, stając się przy okazji, zgodnie z powiedzeniem, podobnym do nich.

Samotnik-introwertyk to zupełnie inna historia. Bardzo szybko może czuć się przytłoczony przebywając w większej grupie ludzi. Preferuje raczej ciche i relaksujące miejsca. Główną ideą jest spędzanie dobrego jakościowo czasu w niewielkiej grupie znajomych, przy których czuje się komfortowo.

Ciężej będzie ci go spotkać na koncertach czy dużych imprezach. Samotnik o cechach introwertyka będzie lubił odosobnione miejsca oraz ludzi, którzy nie są zbyt natarczywi lub aroganccy. Posiadanie takiego przyjaciela oznacza, że czuje się on dobrze i swobodnie w twoim towarzystwie. Zapewne macie także połączenia na poziomie intelektualnym, emocjonalnym oraz duchowym.

Czytaj więcej na: naturalniespoko.p

Dodaj komentarz