fbpx

Mężczyzna podróżuje i dzierga swetry z motywami słynnych miejsc na świecie

Mieszkający w Baltimore w USA Samuel Barsky ma nietopowe jak na mężczyznę hobby. 43-latek od 20 lat robi na drutach, kilka miesięcy temu swoją pasją zaczął dzielić się w mediach społecznościowych. Mężczyzna dzierga swetry z wzorami słynnych miejsc na świecie, następnie odwiedza te miejsca robiąc sobie zdjęcie w odpowiednim swetrze. Popularność mężczyzny wzrosła w ostatnich dniach, ponieważ o jego pasji napisał “New York Times”.

W ciągu 20 lat 43-latek zrobił 119 swetrów. Są wśród nich między innymi takie, które przedstawiają most Golden Gate, wieże World Trade Center, wieżę Eiffle’a, Stonehenge czy egipskie piramidy.

Jak czytamy w wywiadzie z “New York Times”, Barsky zaczął dziergać w 1999 roku, po tym jak porzucił studia pielęgniarskie w Baltimore. Pewnego dnia, robiąc zakupy na targu, wdał się w pogawędkę z trzema kobietami sprzedającymi wełnę. Zapytał, czy nauczą go, jak robić na drutach. – Odpowiedziały – “tak”, pod warunkiem, że kupię od nich wełnę – wspomina na łamach “NYT”.

Samuel twierdzi, że wydzierganie jednego swetra zajmuje mu około miesiąca. Zwykle nosi je sam, bo żona Deborah nie lubi dzianiny. Jego swetrów nie można kupić. Można za to uczestniczyć w warsztatach dziergania, które organizuje.

Nosi je jak dzieła sztuki – skomentowała dla “NYT” swetry Samulea Barsky’ego Keren Ben-Horin, kuratorka mody i autorka książki “The Sweater: A History” z 2007 roku.

Źródło: instagram.com/sambarskyknitter, New York Times

Dodaj komentarz