fbpx

Henry i Baloo – niezwykły duet czworonożnych podróżników

Henry i Baloo to para najlepszych przyjaciół, nie przeszkadza im to, że jedno z nich jest psem, a drugie kotem. Oboje zostali adoptowani ze schroniska dla zwierząt, od tamtej pory towarzyszą swoim właścicielom w ich podróżach.

Para uwielbia piesze wycieczki górskie. Pewnego dnia uznali, że nadszedł czas na powiększenie rodziny – postanowili adoptować psa.

Henry to mieszanka wilczura, psa rasy husky, ma w sobie też coś z boksera i teriera. Urodził się na ulicy. Został złapany przez pracowników schroniska dla bezdomnych zwierząt. Cynthia i Andre wypatrzyli go w kojcu z innymi szczeniakami.

Był w tym samym wieku, co inne psiaki, ale kilka razy większy. Od razu do mnie podbiegł. Mam wrażenie, że to on nas wybrał – powiedziała Cynthia w rozmowie z BBC.

Z czasem para postanowiła sprawić Henry’emu kolegę – adoptowali więc kolejne zwierzę, kota Baloo.

Baloo ma obsesję na punkcie Henry’ego. To niesamowita więź. Kiedy zaczyna szaleć i muszę go uspokoić, kładę go obok psa, a wtedy on natychmiast zasypia. Myślę, że Baloo uważa Henry’ego za swoją mamę, co więcej myśli, że sam jest psem – opowiada Cynthia.

 

Zdjęcia tej niespotykanej pary wzbudziły ogromne zainteresowanie w mediach społecznościowych. Zwłaszcza te, na których Baloo podróżuje na grzbiecie przyjaciela.

Źródło: bbc.com, instagram.com/henrythecoloradodog

Dodaj komentarz