fbpx

Tak tworzy się HISTORIĘ! Adrianna Sułek trzecią wieloboistką świata

Adrianna Sułek po spadku na 16 lokatę po skoku wzwyż w siedmioboju nie poddała się i przez kolejne pięć konkurencji goniła rywalki wykręcając rekordy życiowe w kolejnych startach! Zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz wreszcie w ostatniej odsłonie w biegu na 800 metrów w strugach deszczu wywalczyła swój upragniony MEDAL Mistrzostw Świata!!!

Przed ostatnią konkurencją podopieczna Wiesława Czapiewskiego była szósta i miała realną szansę na brązowy medal. Chociaż jej rywalki miały słabsze rekordy życiowe na 800 metrów, to jednak Polka musiałaby je zdecydowanie pokonać na fińskiej bieżni.  Szansę tą wykorzystała. W strugach deszczu dwa okrążenia stadionu przebiegła w 2.12,38, a to pozwoliło jej wyprzedzić Kubankę Rodriguez o 29 punktów. W sumie nasza zawodniczka zgromadziła 5939 punktów i poprawiła własny rekord Polski, który ustanowiła na początku czerwca w Suwałkach
Medal Adrianny jest pierwszym zdobytym przez polską wieloboistkę w historii rozgrywanych od 1986 roku mistrzostw świata juniorów. To tym więcej, ponieważ Sułek jeszcze dwa lata temu trenowała… siatkówkę w bydgoskiej Szkole Podstawowej nr 31 na pozycji środkowej, a że nie miała odpowiedniego wzrostu zdecydowała się zrezygnować i przejść do lekkoatletyki za namową trenera Wiesława Czapiewskiego. I od tamtego czasu bije co chwilę rekordy Polski! Niedawno przerwała treningi ze względu na maturę. To jest niesamowity talent!
Źródło: pomorska.pl

Dodaj komentarz